Skvrny na nehtech mohou značit, že tělu chybí důležité látky a vitamíny

Jsou symbolem krásy, ale i místem jak dává tělo najevo, že má problém. Skvrny na nehtech vám jasně naznačí, co mu chybí. Rozhodně nejsou nic běžného, jak se vám řada lidí bude snažit tvrdit. Většina zdravé populace skvrny na nehtech nemá.

Objevují se jenom o těch lidí, kteří mají určitý zdravotní problém. Pokud patříte do skupiny druhé, bude se vám hodit tento článek. Zjistíte totiž, co vám chybí.

Vitamín A

Bílé skvrny na nehtech celkem jasně značí to, že vašemu tělu chybí vitamín A. Ten je mimo jiné nutný pro zdraví vašich očí, ale i pro zdraví a také krásu vaší kůže. Pokud ho chcete doplnit přírodní cestou, je vhodné jíst dýni, mrkev, mořské ryby, ale i živočišné produkty. Mléčné i masové.

Vápník

Je důležitý pro vaše zdravé a také silní kosti, ale třeba i zuby, nebo samotné nehty. Má vliv na celkovou tvrdost a pevnost. V případě nedostatku se objeví řada problémů. Doplnění je celkem jednoduché, jelikož můžou pomoci hlavně mléčné výrobky. Stejně tak můžete zkusit i brokolici, sóju nebo sardinky.

Zinek

Má vliv na krásnou pleť, stejně jako na metabolismus, stejně jako na lidskou imunitu. A bílé skvrny na nehtech mohou značit, že ho máte málo. Doplnění není nic složitého. Stačí do jídelníčku zařadit třeba játra, hovězí maso, ale také pšeničné klíčky, fazole, nebo různé druhy olejnatých semen a různé druhy ořechů.

Železo

Poslední látkou je železo, které potřebujeme hlavně kvůli našemu krevnímu oběhu, což se podepisuje na zdraví, ale také na kráse. Kdo ho má nedostatek, je bledý a může cítit únavu. Doplnit železo je možné třeba z červeného masa, které je velmi bohatým zdrojem.

Doplňte vše potřebné nejlépe přírodní cestou

U každé kategorie jsme uvedli potraviny, které jsou nejlepším zdrojem. Ty také doporučíme jako formu doplnění těchto látek. Teprve až když by to nebylo možné doporučujeme sáhnout po různých doplňcích stravy, které jsou dnes na trhu zastoupeny v poměrně velkém množství.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]