Sloní mládě zkolabovalo uprostřed silnice: Ihned přišla nečekaná pomoc, motoristé jen nevěřícně vše točili

Fotografie: Depositphotos

Rodinné a sociální vazby nejsou jen pro lidi. Existuje mnoho druhů zvířat, která jsou na sobě také závislá. Jedním z nejpozoruhodnějších příkladů jsou sloni.

Když dítě upadne, je instinktem pomoci mu postavit se zpět na nohy. A když mládě slona zakoplo při přecházení rušné silnice v Jihoafrické republice, nebylo divu, že jeho stádo vtrhlo na silnici, aby zastavilo dopravu, a přišlo postižené mládě zachránit. Úžasný okamžik byl zachycen na film poté, co se zdálo, že slůně uprostřed silnice v Krugerově národním parku, který se nachází v Jiřní Africe, zkolabovalo a donutilo zastavit dopravu.

Sloní rodinná hierarchie

Sloni žijí ve velmi semknutých rodinných skupinách vedených matriarchou, obvykle nejstarší samicí. Jedná se o rozvětvené rodiny, které mají často více než deset členů. Jakmile samci dospějí, opouštějí skupinu a žijí buď sami, nebo se skupinou dalších samců.

Další vrstva sloní společnosti vzniká „štěpením a slučováním“. V podstatě to znamená, že se časem různé rodinné skupiny dají dohromady a socializují se. Nové rodiny budou přibývat, zatímco jiné se budou stěhovat. Dalším dočasným uspořádáním je „klan“. Obvykle něco kolem devíti rodin vytvoří klan za určitým účelem, například k obraně pastevního areálu v době nedostatku.

Vysoce empatičtí obři

Sloni mají sebeuvědomění, což je vždy známkou zvířecí inteligence. Cítí také empatii k ostatním slonům, což opět svědčí o vyspělé mysli. Sloni se starají jeden o druhého. Skupina slonů například vytvoří jakýsi konvoj, přičemž mláďata jsou na chráněném místě uprostřed. Bylo pozorováno, že sloni prožívají opravdový smutek, když některý člen jejich skupiny umírá nebo zemřel.

Fotografie: Pexels

Video, které jsme zveřejnili níže, je vynikajícím příkladem toho, jak sloni pomáhají jiným slonům. Stádo bylo na cestě, když uprostřed silnice zkolabovalo mládě. Pravděpodobně bylo pouze vyčerpané: její tělo táhly zavřené oči. Uprostřed silnice však není zrovna vhodné místo k odpočinku a ostatní sloni to věděli.

Několik slonů se ochranitelsky shromáždilo kolem ní a jemně ji pošťuchovali, aby se ji pokusili zvednout. Po chvíli se tohoto úkolu ujali dospělý a mladý slon. Po dalším povzbuzování pomohli mláděti vstát a doprovodili jej do bezpečí mimo silnici. Podívejte se na dojemné video této sloní záchranné akce, které má více než 15 milionů zhlédnutí!

Zdroj: Livebiz

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*