Slušní taxikáři existují. Toto je příběh jednoho z nich

Máte zkušenosti s tím, že slušní taxikáři neexistují? Věřte, že jsou i výjimky. Jsou tací, kteří se nechovají tak jako většina kolegů. Příběh jednoho z nich vás o tom přesvědčí. Jeho příběh začíná zcela běžně. Celý den taxikařil a následně vyrazil na poslední kšeft. To ale netušil, že na něho nikdy nezapomene.

Dlouho nikdo nepřicházel

Dorazil na adresu, poslal SMS o svém příjezdu a čekal. Dlouho nikdo nepřicházel, a tak se rozhodl jít zazvonit. Ozval se starší, velmi milý hlas. Žena muže poprosila, aby počkal, že už jde. Byl to slušný taxikář, a tak čekal zhruba 10 minut, než starší dáma sešla. Okamžitě vystoupil z auta, vzal jí kufr a naložil ho do zavazadlového prostoru. To je první důvod, že slušní taxikáři existují.

Chtěla jet centrem

Dáma zadala svou adresu a podotkla, že by chtěla jet přes centrum. Muž oponoval, že to bude zbytečně dlouho trvat, ale starší dáma podotkla, že to nevadí. Že stejně nikam nespěchá a že místo kam jede je hospic, kde bude trávit zbytek svého života. A tak si chce ještě naposledy užít krásy města a samotného centra, než bude od jeho běžného ruchu zcela odříznuta.

Z projížďky centrem byla několikahodinová cesta

Řidič vytušil, že se ženě do hospicu nechce, a tak se rozhodl pro něco nečekaného. Vypl taxametr a zeptal se, kam by ještě chtěla jet. A tak společně jezdili několik hodin, během kterých si povídali. O všem možném. Další důkaz, že slušní taxikáři mohou existovat.

Na místo dojeli až pozdě večer

Když už byla tma, vydali se na místo. Do malého hospicu, kde taxikář pomohl ženě s jejím zavazadlem a dovedl ji až ke dveřím. Když vytahovala peněženku, odmítl jakékoliv peníze. Byl to pro něho velmi zajímavý zážitek, který jasně ukazuje na to, jak bychom se měli chovat k jiným lidem a že je vždy třeba mít úctu ke stáří. V tu chvíli si muž uvědomil, že když už na nic jiného, na toto může být stoprocentně hrdý.