„Vehnalo mi to slzy do očí, když jsem zjistil, kam můj pes každý den chodí,“ říká muž emotivně

Fotografie: Depositphotos

Jednoho muže znepokojovalo, že jeho pejsek každý den někam chodí. Realita úplně předčila jeho očekávání.

Psi jsou obecně známí svojí věrností a když jde jejich majitel například do práce, velmi se jim stýská. A toho, jak jsou smutní, si často nemusí jejich okolí všímat. Muž jménem Ali, který žije v Turecku, zpočátku vůbec nevěděl, co se s jeho pejskem děje a proč chce najednou trávit tolik času venku. Rozhodl se, že to zjistí.

Jeho pán zemřel

Pes jménem Jesur byl jednoho dne nalezen na ulici a brzy se stal oblíbeným členem jedné velké rodiny. V ten den se každoročně slavilo, protože to tato rodina brala, jakože má Jesur narozeniny. Víceméně se v ten den opravdu podruhé narodil. Otec Aliho věnoval zvířeti opravdu zvláštní pozornost. Byl totiž na jednu stranu těla ochrnutý a trávil většinu času v posteli. Jesur mu dělal společnost a pozorně poslouchal vše, co mu muž řekl.

Přítomnost psa byla pro něj velmi důležitá, protože se aspoň necítil tak sám. Zdravotní stav 79letého muže se ale bohužel náhle velmi zhoršil. V roce 2017 byl převezen do nemocnice, ze které se ale už nevrátil. Při pohřbu seděl Jesur vedle rakve svého pána a nechtěl od ní odejít. Byl z toho velmi špatný, což bylo vidět už na první pohled.

Chtěl zjistit, co se děje

Pár dní na to si Ali všiml, že pes každé ráno utíkal. Vracel se pozdě večer, unavený a trochu v depresi. Rodina dělala všechno pro to, aby Jesura rozveselila, ale on si vždy jen lehl na podložku u postele svého zesnulého pána a smutně se na ni díval. Bylo vidět, že mu velmi chybí. Jednoho dne se Ale rozhodl, že se podívá, kam Jesur chodí. Nenápadně ho sledoval a nakonec došli až na okraj města.

Alimu bylo úplně jasné, kam pes běží. Chtěl to ale vědět se stoprocentní jistotou. Jesur běžel na hřbitov, našel hrob svého pána a lehnul si na něj. Ali nedokázal přestat brečet, když si uvědomil, jak těžké to pro Jesura muselo být.

Přišel k němu a pohladil ho. Dal mu najevo, že sdílí jeho pocity a že jemu jeho otec také chybí. Od té doby bere každý den Jesura na hřbitov a tráví tam s ním pár hodin.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*