Jakmile si pes uvědomil, co se s ním děje, posadil se do kouta, sklonil hlavu a trávil tak celé dny. Jednoho dne se ale vše zlomilo

Fotografie: Pexels

Psi jsou skvělí přátelé pro každého člověka. Jsou věrní, milí, přítulní a velmi hodní. A co teprve štěňata, která umí rozveselit svou hrou.

Stejně jako malá miminka i psí štěňátka potřebují na počátku svého života o mnoho více pozornosti než v dospělosti. Všechna štěňátka jsou skvělými pomocníky. Štěně bígla je jedno z těch nejlepších. Jde o velmi veselá a vtipná štěňátka. Jsou hravá a potřebují pozornost a náklonnost. Ne vždy však mají štěstí na své páníčky a mnohdy skončí v útulku pro opuštěná zvířátka.

Štěně odnesl majitel do útulku

Toto štěně v životě bohužel nemělo mnoho štěstí. Skončilo v útulku pro opuštěné pejsky. A navíc se tam nedostalo z ulice, ale přinesl ho tam bývalý majitel. Jakmile si tento pejsek uvědomil, co se s ním děje, byl velmi smutný. Posadil se do kouta, sklonil hlavu a tímto způsobem truchlil všechny dny. Malé štěňátko, které by si mělo hrát s ostatními a těšit se ze života, nikomu a ničemu nevěnovalo pozornost.

Fotografie: Pexels

Zažil si obrovské zklamání, které si nesl v sobě. Málo jedl a málo pil. Neignoroval pouze lidi, ale také ostatní zvířata, která se v útulku nacházela. Zkrátka jen tiše seděl v rohu a truchlil po svém pánovi, který ho bez špetky lítosti opustil a nechal ho na pospas strašlivému osudu. Smutek malého nevinného stvoření trval opravdu dlouho. Pak se však stalo něco, co už nikdo z útulku nečekal.

Muž si přišel vybrat psa

Do útulku zavítal muž, který chtěl ke svému pejskovi ještě jednoho, jenž by mu byl dobrým přítelem. Chtěl psa stejného plemene jako měl doma. Jakmile však uviděl toto smutné miminko, okamžitě se rozhodl, že ho v útulku nenechá, ale vezmi si ho s sebou domů. Byla to zkrátka láska na první pohled. A naštěstí byla oboustranná. Jakmile se totiž malé štěňátko dostalo do nového domova, změnilo se.

Fotografie: Pexels

Malý nešťastný pejsek se rázem změnil, když potkal svého nového zvířecího kamaráda ve svém novém domově. Začal před očima vzkvétat. Brzy se tak proměnil ve veselé a hravé štěně. Radost z nového společníka měl nejen jeho zvířecí kamarád, ale také nový majitel, kterému se dočista změnil a rozjasnil život. Tato trojice byla opravdu šťastná a žila nadále velmi spokojeným životem.

Zdroj: Pandda

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]