Solný obklad je jednoduchou, ale velmi účinnou pomocí při problémech

Solný obklad je jednoduchou pomocí na řadu zdravotních problémů. Vypadá jednoduše, ale sílu má větší než řada léků. A nejde jenom o různé babské povídačky, jelikož jeho pozitivní účinky již byly publikovány v celé řadě lékařských časopisů. Objevilo se také několik studií, které jasně potvrzují, že solné obklady dokážou pozitivním způsobem ovlivnit lidské zdraví a umí vyléčit řadu zdravotních problémů.

Lék z doby válek

Solné obklady nejsou novinkou, jelikož se o nich mluví už ve válečných obdobích, kdy se používaly právě pro možnost léčit vojáky, ale také pro možnost jim ulevit od bolesti. V tomto období nebyly léky až tak dobře dostupné, a tak se musely hledat i alternativní postupy. Toto byl jeden z těch, o kterých se mluvilo velmi pozitivně.

Jak si solný obklad připravit?

Postup přípravy je velmi jednoduchý. Stačí k tomu jenom dvě věci, přičemž tu jednu máte doma stoprocentně. Jde o běžnou vodu z kohoutku. Druhou složkou je sůl. Nikoliv na běžná. Je to sůl Epsom, která je dnes celkem běžně a dobře k dostání. V tu chvíli máte na svůj solný obklad vše, co je třeba.

Aby vše fungovalo, jak má, je třeba zachovat správný poměr jednotlivých ingrediencí. Vaším cílem by mělo být připravit si zhruba osmi až deseti procentní roztok z vody a soli Epsom. Na jeden litr vody je třeba použít 80–100 gramů této soli. Následně ji v tekutině důkladně rozmícháte, a to nejdůležitější máte hotovo.

Namočte gázu a tu aplikujte

Nyní vytvořte samotný solný obklad. A to tak, že v roztoku namočíte gázu, popřípadě jinou textilii. Při vyndávání ji vyždímáte, aby z ní neodkapávalo mnoho vody. Gázu následně aplikujete n postižené místo na těle. Důležité je, aby byla aplikována v 8 vrstvách. Tím bude na daném místě působit dostatečné množství tohoto léčivého roztoku.

Ideální je vytvořit si solné obklady večer, to je také aplikovat na vaše tělo a následně nechat působit přes noc. Ráno obvazy a obklady sundejte a proveďte klasickou hygienu. Celý postup opakujte každý den, dokud nepocítíte výrazné zlepšení.

Co vše pomůže solný obklad zlepšit?

Je toho mnoho, na co mohou být solné obklady prospěšné. Příkladem je třeba jak eliminace různých infekcí, tak i celková detoxikace organismu, kdy jsou z místa skrz kůži jednoduše vytaženy různé toxiny. S tím souvisí i to, že obklady umí zlepšit zdraví vnitřních orgánům, stejně jako pomoci v případech různých drobných krvácení. Dále je tu také pozitivum v tom, že pomáhají rychleji léčit jakékoliv modřiny.

Opomenout nelze ani dobrý vliv jak na různé otoky a výrony, tak třeba i na kloubní problémy, včetně zánětů. Také jsou zaznamenány účinky v případě gangrén, nebo dokonce v případě různého nádorového bujení. Obecně umí bojovat i proti řadě zánětů, které se mohou různě na těle objevovat.