Šperky vyrobené s láskou potěší každého

Šperky byly, jsou a budou neodmyslitelnou součástí našich životů. Již po mnoho staletí si jimi nejen ženy, ale i muži dodávají sebevědomí a s jejich pomoci dotváří dokonalé outfity. V současné době mají šperky podobnou úlohu – oblékáme si je nejen na běžné nošení, ale i na speciální příležitosti. S láskou je darujeme našim nejbližším nebo čas od času uděláme radost sami sobě. Možná ani vy kouzlu, lesku a třpytu drobných i výrazných dekorací neodoláte a právě pro vás je určený náš dnešní článek. Ozdobte se šperky vyrobenými s láskou, jejichž původ sahá až daleko do zemí třetího světa.

Šperky z koutů celého světa

Všichni jistě víme, že mezi nejrozsáhlejší dodavatele různorodého zboží patří především Čína. Výrobky z této země můžeme denně potkávat na každém kroku. Nejen v Číně jsou ale šikovní lidé, kteří o sobě chtějí dát vědět prostřednictvím své práce. Šperky s nálepkou fair trade pochází z rukou lidí žijících v zemích třetího světa, kteří se musí potýkat se špatnými životními podmínkami a ještě horšími podmínkami pro obchod. Naštěstí vznikl fair trade – obchodní model, který těmto lidem umožňuje živit se svou prací a zajišťuje jim férové výdělky, které si zaslouží.

Přírodní materiály a výroba s láskou

ypUv2nMOumJ6qSS0KYuv_Xa4OhhjedVaWHjdLOXBC8YgIf4jOUqGqfsOfVCHGglcIiaVaKwŠperky pocházející ze zemí třetího světa jsou vyráběné z přírodních materiálů a především s láskou. Zdejší lidé mají ve výrobě různorodých ozdob obživu. Bohužel tamní podmínky nejsou kdovíjak valné – často musí svou práci prodat hluboko pod cenou, díky čemuž následně celá rodina živoří a žije na pokraji chudoby. Šperky z přírodních materiálů vyrábí den co den a do práce se zapojuje celá rodina. Ano, dělají to především pro obživu, ale zároveň do své práce vkládají i kus svého srdce – a tato láska se prostřednictvím nádherných šperků dostane až k vám.

Buďte fér – k lidem i k přírodě

Jestliže vás zaujala problematika lidí ze zemí třetího světa a rádi byste se jakýmkoli způsobem podíleli na zlepšení jejich podmínek k životu, stačí pro to udělat jediné – na stránkách ferovamoda.cz si vybrat jakýkoli náramek, náušnice nebo náhrdelník, který budete s pýchou nosit. Šperk vám při každém pohledu připomene, že jste udělali dobrý skutek – a za to přece stojí žít, ne?

Obrázek: ferovamoda.cz

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]