Nezapomenutelné šperky pro děti

Většina lidí se s oblibou vrací do dětských let, když se svými ratolestmi vymýšlí nejrůznější zábavu, nebo společně něco tvoří. Zvláště maminky s nostalgií vzpomínají, jak se jako malé parádnice zdobily šperky v podobě náramků, náušnic či náhrdelníků. Zkrátka parádnice nikdy nepřestane být parádnicí. A jsou to právě ony nezapomenutelné dětské šperky, jež vyvolávají nostalgické vzpomínky plné úsměvů. Jednoduše mají něco do sebe. Časy se mění, móda je den ze dne jiná, co bylo trendy včera je dnes odpoledne dávno pasé. Kouzlo dětských šperků ale stále zůstává stejné. Uběhlo již tolik let, ale některé věci se zkrátka nemění. Pojďte si s dnešním článkem příjemně zavzpomínat na svá roztomilá dětská léta, kdy jste dokázali strávit hodiny před zrcadlem, či ještě více času samotnou výrobou těchto ozdůbek.

Kouzlo dřevěných korálků

Snad každá žena jedny takové doma měla. Byly nádherně barevné, měly nejrůznější tvary a když byly nové, krásně voněly dřevem. Pamatujete se na dřevěné korálky? Většinou jste si s nimi hráli o prázdninách u babičky, která jich měla neskutečné množství. S radostí jste je navlékaly do všelijakých délek a dokázali si s nimi vyhrát celé odpoledne. Ani v dnešní době se na dřevěné korálky nezapomíná. Během celé řady let sice změnily svou podobu, jejich zpracování je nyní mnohem kvalitnější, ale stále jsou to ty dřevěné korálky, které měla každá malá parádnice.

Plastové lesklé perličky

Ani tento druh korálků nesměl chybět ve výbavičce malých princezen. Perly jsou přece odjakživa symbolem bohatství a přepychu, který si mohli dovolit pouze na zámku. Plastové korálky byly příjemné na dotek, nádherně se leskly a výběr barev byl také více než pestrý. Možná jste si s nimi hrála i vy, když jste byla malá holčička. A možná si s nimi hrajete i teď se svou dcerou, učíte ji korálky navlékat a zároveň tak vzpomínáte na dobu, kdy jste se sama malýma prstíčkama snažila prostrčit šňůrku dírkou. I podoba plastových korálků se postupem času mění. V dnešní době jich je mnohem větší výběr, liší se tvarem i velikostí ale stále mají se svými předchůdci jedno společné – dokážou zabavit.

Slaďoučké šperky

Není nikdo, kdo by je neznal. Dělaly velkou parádu, dalo se s nimi vyhrát a jakmile vás omrzely, mohli jste je sníst. Ano to byly sladké bonbonkové šperky. Snad každý je měl alespoň jednou za svá dětská léta na krku či zápěstí. Nejoblíbenější byly náramky či náhrdelníky ozdobené přívěskem. Chcete si připomenout tuto sladkost? Nic vám nebrání! Tato sladká móda se totiž zachovala dodnes a pořídit si je můžete v každém obchodě. Dobrou chuť!

Fotografie: Ladybug Bracelet Author: Julie Burke licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]