Naučte se čistit šperky stejně dobře jako klenotník a vraťte jim tak jejich původní lesk jen za zlomek ceny

Fotografie: Depositphotos

Každý člověk má doma alespoň jeden oblíbený šperk, který nosí neustále u sebe. Může se jednat například o náušnice a nebo třeba řetízek.

Všichni lidé milují svoje šperky. Každý má doma minimálně jeden prsten, náušnice, řetízek a nebo náramek, který pro něj něco znamená, který třeba dostali jako dárek od milované osoby nebo od babičky jako dědictví. Postupem času se ale každý šperk začne opotřebovávat a ztrácejí svůj lesk a nádherný vzhled. To ale pro vás od teď nebude vůbec žádný problém.

Budete velice překvapeni

Na přípravek pro vyčištění šperků budete potřebovat: polévkovou lžíci soli a stejné množství sody, prostředku na nádobí, sklenici vody a kousek alobalu. Nejprve si ohřejte vodu v mikrovlnné troubě po dobu přibližně 2 minut. Odřízněte si kus alobalu a vložte jej na dno malé misky nebo sklenice. Na alobal nalijte teplou vodu.

Fotografie: Freepik

Do misky teď můžete přidat i sůl, jedlou sodu a prostředek na mytí nádobí. Vše pomocí nějaké vařečky důkladně promíchejte, ať se vše rozpustí. Umístěte vaše šperky do vody na alobal a nechte přibližně 10 minut působit. Nyní už jen šperky opláchněte studenou vodou a osušte měkkým hadříkem.

Jak často čistit šperky

To, jak často budete muset čistit svoje šperky, záleží převážně na tom, jak často je nosíte. A samozřejmě také na materiálu, ze kterého jsou vyrobené. Jestli se jedná o náušnice, které si na sebe vezmete jen na nějakou slavnostní příležitost, nebudete je muset čistit tak často, jako třeba zásnubní prstýnek, který nosíte každý den.

Fotografie: Depositphotos

Také pamatujte na to, že na prstýnkách se častěji usazuje špína, takže ty čistěte úplně nejčastěji. Pokud se o své šperky chcete opravdu starat, můžete je každý večer přetřít nějakým čisticím ubrouskem, tím nic nezkazíte. Šperky s diamanty čistěte přibližně jednou za měsíc a ostatní bude stačit třeba jednou za půl roku. Od teď se už vaše šperky budou lesknout tak, jako na začátku.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]