K efektivnímu vyčištění trouby nepotřebujete drahé prostředky z obchodu

Čištění trouby není v domácnosti nijak oblíbenou činností. Je tomu přesně naopak. Často je to zdlouhavé a výsledek stejně není dokonalý. To proto, že mnohdy čistíme špatně, nebo používáme i špatné čističe. Společně se proto podíváme na metodu, díky které bude vyčištění trouby skutečnou hračkou.

Mnoho lidí používá různé chemické čističe z obchodů, což není ideální hned z několika důvodů. Tím prvním je třeba to, že takový čistič není nic levného a tak úklid trouby může vyjít i na velké peníze. Druhým negativem je fakt, že dané čističe nemusí vždy fungovat tak, jak očekáváme. Proto je lepší použít něco jiného.

Použijte tyto ingredience

Při čištění trouby se bez chemie snadno obejdete. Stačí, když použijete tyto ingredience. Jejich výhodou je jak to, že stojí pár korun, tak i to, že je většinou najdete ve své domácnosti. Potřebovat budete:

  • 5 lžic jedlé sody
  • 100 ml octu
  • Vodu dle potřeby

Následně už stačí dané ingredience jenom smíchat. Jako první nařeďte ocet vodou a potom přidejte jedlou sodu. Pozor na prvotní chemickou reakci. Následně sodu rozmíchejte a v případě potřeby přidejte ještě trochu vody, abyste získali tekutější roztok.

Aplikace je jednoduchá

Doporučujeme směs na čištění trouby přelít do rozstřikovače. A z něho následně směs aplikovat právě na vnitřní stěny vaší trouby. Potom troubu zavřete a roztok nechte působit po dobu 12 hodin. Potom vše otřete a trouba bude jako nová. Tento postup se konkrétně hodí na pravidelnou údržbu trouby.

Pokud jste ji však nečistili pár týdnů nebo měsíců, bude třeba něco radikálnějšího. V tomto případě ze sody, octu a případně vody umíchejte hustou pastu. Tu pomocí houbičky naneste na vnitřek stěny a poté už vše zůstává stejné. Pastu nechte 12 hodin působit, potom ji odstraňte a troubu vytřete. Bude jako nová.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]