Správný postup při praní oblečení. Ke kýženému výsledku pomůže sůl a ocet

Praní oblečení, ačkoliv nám pračka značně usnadňuje práci, nepatří rozhodně k těm nejoblíbenějším činnostem, kterými bychom chtěli trávit volný čas. Bohužel nestačí pouze vložit oblečení do pračky, stisknout tlačítko a počkat na konec programu. Aby nám naše oblečení opravdu dlouho vydrželo jako nové a nemuseli jsme jej brzy vyhodit, protože už prostě není pěkné, je dobré osvojit si pár triků.

Jak na džínovinu?

Džínovina je nesmrtelný materiál. Džíny tady s námi byly a budou a patří mezi jedny z nejoblíbenějších kousků oblečení. Asi každý má v šatníku alespoň jedny. Jak se o ně ale dobře starat? Pokud máte nové džíny, určitě chcete, aby si zachovaly barvu a nesrazily se. Máme pro vás jednoduchou metodu, která je prakticky zadarmo.

Vezměte své nové džíny, složte je a dejte do umyvadla. Nyní odměřte šálek ledové vody a stejně tak šálek soli. Sůl přidáváme proto, protože pomáhá džínovinu udržet v původní barvě a zabránit jejímu opotřebování a blednutí. Výsledný roztok slané vody důkladně vtlačíme do materiálu, a tím jsou naše nové džíny chráněny.

Na džínovinu ale existuje i další trik, který ji tentokrát pro změnu zbaví pachů. Jednoduše džíny umístěte do vakuového sáčku, který vložíte do mrazáku. Pokud džíny chytnou nepříjemný pach z okolí, nemusíte je tak ihned prát, není-li to ještě potřeba.

Džínovina, to ale nejsou pouze džíny. Jsou to také džínové bundy nebo košile. Pokud se vám je nechce žehlit, můžete je jednoduše zavěsit na věšák a osušit fénem. Výsledek bude úplně stejný, jako bychom použili žehličku. Skvělé, co říkáte?

Nevděčné bílé oblečení. A nejen to

Velkou výzvou je vždy bílé oblečení, které je opravdu krásné a stylové, ale dlouho mu to zpravidla nevydrží. Aby bylo naše bílé oblečení stále zářivě bílé, zajistíme to vlitím šálku octa do pračky.

Při praní jakéhokoliv oblečení je také dobré, aby byla v odpovídající kondici i pračka. Pokud ji chcete vydezinfikovat, je vhodné k tomu použít ústní vodu. Stačí půl šálku a pustit krátký jemný program.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]