Staré obklady jako zajímavá dekorace na stůl, kolem zrcadla či v exteriéru

Staré obklady má doma jistě každý. Vždy se jich pár nechá na případné opravy. Co když vám jich zbylo mnoho? Využijte je. Podívejte se na několik zajímavých nápadů a tipů, které vám ukážou, jak se dá zajímavě zkrášlit vaše bydlení doslova za pár korun. Budete překvapeni na co se dají využít věci, které mnoho lidí vyhazuje.

Truhlíky

Máte na své zahradě velké truhlíky, třeba ty betonové a chcete, aby vypadaly lépe? Není nic jednoduššího než použít staré obklady právě na jejich obložení.

Podtácky

Pokud máte malinké obklady, které mají rozměry jenom pár centimetrů, nalepte je na podložku a vytvořte tak zajímavé umělecké dílo, ale zároveň i praktické podšálky.

Zrcadlo

Přijde vám, že je v koupelně jenom tak osamocené a že se v podstatě ztrácí? Tak vezměte staré obklady a udělejte mu tento originální rám. Bude to dokonalé.

Pod květináč

Máte květináč na obyčejném dřevěném stolku? Pokud vám právě ten vše kazí, není třeba zoufat. Postačí pár obkladů, lepidlo a výsledek bude ohromující.

Na podnos

Koupili jste za pár korun obyčejný podnos? Tak ho zvelebte a udělejte z něho dokonalé umělecké dílo, které je navíc praktické. Dáte na něho květiny, nebo snídani?

Servírovací plato

Dnes je hitem servírovat i na něčem jiném, než jsou talíře. Tak proč nezkusit staré obklady? Inspirace jak pro váš domov, tak klidně i pro vaši restauraci.

Obraz

Proč kupovat klasický, když si můžete vyrobit originální. Postačí jenom 4 dlaždice, originální obrázek a poté si můžete toto umělecké dílo pověsit na zeď.

Fotorámeček

Chcete, aby byl originální? V jednoduchosti je krása. Vezměte klasický obklad, nalepte na něho fotografii a je to. Poté můžete vystavit v podstatě kdekoliv. Je to na vás.

Mozaika

Zapomeňte na fototapety a obložte si zeď. Ne klasicky. Pokuste se vytvořit originální mozaiku, která dokáže přitáhnout pozornost každého.

Podlaha

Proč by obklady nemohly patřit na podlahu? Mohou. Pokud jsou různého designu, jenom lépe. Takto originálně může vypadat třeba vaše kuchyně.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]