Staré pneumatiky využil na zahradě a vytvořil z nich originální jezírka

Staré pneumatiky rozhodně nepatří do přírody. I když v případě využití na zahradě to nemusí vždy platit. Recyklace může mít mnoho podob a není rozdíl mezi tím, když se odevzdají do sběrného dvora a tím, že jím dáme druhá život my. Podívejte se s námi, jak se dají využít i na vaší zahradě.

Připravte si 3 staré pneumatiky různých velikostí

Pokud nebudou v různých velikostech, nevadí. A pokud jich bude více nebo méně, také žádný problém. Důležité je si je připravit a začít pro každou z nich kopat díru, která by jim měla rozměrově dokonale odpovídat. Jak pokud jde o celkový průměr, tak i pokud jde o samotnou hloubku jámy. Když máte připraveno, pneumatiky do děr vložte.

Odřízněte bok pneumatik

Jakmile jsou připraveny v zemi, můžete se pustit do dalšího kroku. Staré pneumatiky je třeba lehce upravit, a to tak, že odříznete jejich bok. Zde určitě doporučíme využití elektrického nářadí, jelikož ručně by vám to nešlo moc. Dobře. Stejný postup absolvujte u všech tří. Výsledek by měl být zhruba takový, jak vidíte na obrázku.

Použijte pevnou folii či podobný materiál

Nyní si vezměte dostatečně velkou pevnou folii, popřípadě jiný materiál, u kterého je garantováno, že nepropustí vody. V tu chvíli asi už tušíte, že vytváříte zahradní jezírko. Folií vždy vyložte vnitřek pneumatiky, přeložte ji přes hranu, dobře upevněte a vše pojistěte také kamením. Až staré pneumatiky naplníte vodou, nesmí folie váhou vody sjet.

Nalijte vodu a otestujte pevnost

Nyní můžete nalít vodu. Zatím své zahradní jezírko nijak nevylepšujte. Nechte vodu přes noc abyste zjistili, zda folie drží a zda v ní není někde díra, kudy voda může protékat. Pokud je vše v pořádku a nevypadá to na jakýkoliv problém, už stačí jenom pár estetických kroků.

Zvelebte své jezírko podle svého vkusu

Nyní už stačí své zahradní jezírko zvelebit tak, jak uznáte za vhodné. My určitě doporučujeme zatravnění okolí, dále použití kamenů a skalek, ale rozhodně se bude hodit i použití různých vodních rostlin. A výsledek? Je ohromující. A to byl použitý odpad – staré pneumatiky z vaší garáže.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]