Staré punčocháče nevyhodila, ale rozřezala je na kousky a vytvořila krásnou dekoraci

Když už se nenosí, je škoda je vyhodit. Přitom by se daly staré punčocháče celkem dobře využít na něco jiného. Inspirací pro vás může být tato žena, která jich měla plnou skříň, ale nevěděla, co s nimi dále dělat. Až nakonec vzala nůžky a pustila se do práce. Ne proto, že by je snad chtěla rozstříhat a znehodnotit, ale proto, že je chtěla dále využít. Každý, kdo viděl, co se jí povedlo vytvořit se jí ptal na to, kde to koupila. Ona odpověděla, že si vše vyrobila sama.

Postačí jenom staré punčocháče a nůžky

Unikátem tohoto nápadu je jeho celkový jednoduchost. Vždyť jsou na něho potřeba jenom dvě věci. Tou první věcí jsou staré punčocháče a tou druhou nůžky. Nic více potřeba nebude, a přesto vznikne zcela unikátní dekorace u na váš stůl. Co si na ni následně postavíte je jenom na vás samotných. Může se jednat třeba o vázu, může se jednat například také o mísu, nebo cokoliv jiného. Fantazii se v tomto případě meze rozhodně nekladou.

Stačí jednoduchý postup

Jak můžete vidět na videu níže, je samotný postup velmi jednoduchý. Na začátku všeho jsou jenom obyčejné staré punčochy, které vám je líto vyhodit. Ty následně rozložíte na stůl, vezmete nůžky a začnete je postupně stříhat na stejně velké kusy. Takto postupujete do té doby, dokud nebudete mít rozstříhány všechny, které máte k dispozici.

Ani následující postup není složitý, i když se vám podle popisu může jevit. Stačí jednotlivé kousky nastříhaných punčoch navlékat na vaše prsty a postupně je proplétat. I tady berte jeden za druhým do doby, než budete mít ruce plné zapletených punčoch. I když se po celou dobu bude zdát, že se vám nepovede nic vytvořit a výsledkem bude jenom nepovedený spletenec, je opak pravdou. Ostatně na videu se o tom můžete snadno přesvědčit. Stále si ještě myslíte, že nejlepší způsob jejich využití je jejich vyhození? Jak vidíte, není tomu tak.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]