Stařenka poprosila taxikáře, aby vybral nejdelší možnou trasu. Důvod jejího chování ho dostal do kolen

Fotografie: Chmee2 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Ve městě New York je práce taxikáře považována za obyčejnou. Žluté taxíky jsou ve zdejších ulicích typickým vozidlem. Příběh, který se jednomu řidiči přihodil, ale tak obvyklý není.

Práce taxikáře není v New Yorku nezvyklou, naopak. Ve městě, které nikdy nespí, se taxíky využívají pravidelně, a není proto překvapením, že jsou jich doslova plné ulice. Službu taxikáře si ke svému domu jednoho dne objednala i postarší dáma, když ale na místo dojel, čekalo na něj překvapení.

Pokusil se paní několikrát kontaktovat, ta ale nereagovala

Podle informací uvedených na webu Webniusy muž po příjezdu na adresu několikrát zatroubil, protože se na místě nenacházel žádný zákazník. Když na jeho troubení nikdo nereagoval, vydal se k domu, na jehož adresu byl objednán. Rozhodl se, že zazvoní na zvonek a počká, jestli na toto vyzvání někdo přijde. Ve chvíli, kdy to chtěl vzdát, zaslechl za dveřmi tichý hlas.

Hlas, který za dveřmi slyšel, jej žádal o strpení. Muž se tedy rozhodl počkat a po chvíli ze dveří vyšla starší dáma, která v ruce držela kufřík. Ta jej poprosila, aby jí kufr donesl do auta. Muž byl ale velmi překvapen, když za jejími zády zahlédl vnitřek domu. Podle webu Podaj byl nábytek pokrytý prostěradly a stěny domu zcela prázdné.

Nechtěla do cíle nejkratší cestou, naopak

Jakmile žena nastoupila do taxíku, uvedla také místo, kam si přeje být zavezena. To by nebylo nic zvláštního, neobvyklé na tom bylo, že neměla zájem o nejkratší a nejrychlejší cestu. Naopak, jejím přáním bylo jet centrem města. Když ji řidič upozornil na to, že cesta bude trvat dlouho, odvětila, že jí to nevadí. Jela totiž do hospice.

Taxi
Fotografie: Pexels

Taxikář pomohl zachránit stařenčiny úspory před podvodníky. Tvrdili jí, že jde o problémy s jejím synem

Žena se po chvíli rozvyprávěla o tom, že nemá žádnou rodina a je si vědoma skutečnosti, že její čas na tomto světě je u konce. Taxikář v tu chvíli udělal něco nevídaného, vypnul taxametr a zeptal se, jaká místa by žena ještě chtěla vidět. Cesta taxíkem se tak pro oba prodloužila až do noci. Nejedná se o jediné šlechetné gesto vůči umírající osobě, o podobném v podání hasičů jsme v minulosti čtenáře deníku SvětKreativity informovali.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]