Stařenka (94 let) napsala dojemný dopis o tom, co čeká každého z nás. Adresáti předvedli nádhernou reakci

Fotografie: Depositphotos

Spousta starých lidí bývá nedoceněna i přes to, kolik životních zkušeností se jim již podařilo nasbírat. O ty své se v zajímavém dopise rozhodla podělit tato stařenka.

Někteří lidé důchodce a staré lidi občas nerespektují ze spousty různých důvodů. V dnešní uspěchané době jsou pomalé pohyby starců pro některé zkrátka překážkou. Přitom se tito lidé mohou pyšnit velikou spoustou zkušeností, které během té řady let dokázali nasbírat. Jedna starší žena se rozhodla sdílet na internetu dopis se svými zkušenostmi adresovaný své kamarádce. Zároveň také doufá, že to spoustě lidí otevře oči a změní to jejich každodenní chování.

Žena si více užívá

V psaném dopise své blízké přítelkyni starší žena píše, že daleko méně zabíjí čas čtením či koukáním na televizi. Daleko raději je prý venku na zahradě. Zde si ale zároveň už nedělá tolik starostí s plevelem a nevytrhává ho tak pravidelně jako dříve. Stejně tak není ani ve své domácnosti tak pečlivá na úklid, jako tomu bývalo v minulosti.

Nosí drahé věci

Znatelně častěji se žena také odhodlává k nošení drahých věcí, které dříve schovávala ve skříni jen pro speciální příležitosti. Stejnou politiku praktikuje i na drahé parfémy. V dopise také uvádí, že by přece bylo zbytečné si tyto věci kupovat, kdyby poté jen ležely ve skříni a byly by naprosto nevyužité tak, jak si určitě zaslouží.

Muž okamžitě vrátil nalezenou peněženku. Zpět mu přišel dopis s opačným sdělením, než které očekával

Věnuje se rodině

Čemu je ze strany ženy věnována daleko větší pozornost, je její vlastní rodina. Daleko více jim prý sděluje to, jak moc je miluje a jak moc jí na nich záleží. Jednoho dne tu totiž žena už nebude, a ztratí tak možnost jim to kdykoliv říct. Dle slov stařenky také z jejího slovníku zmizely výrazy později nebo jednou. Pokud chce něco udělat, jednoduše to udělá hned.

modrá obálka
Fotografie: Pixabay

Dopis je k zamyšlení

Slova psaná v dopise staré dámy jsou pro spoustu lidí opravdu k zamyšlení. Život totiž utíká strašně rychle a někteří pak ve stáří litují toho, že ho neprožili lépe. Z tohoto důvodu se žena rozhodla svůj dopis sdílet, aby se nad sebou mohli lidé zamyslet. Je totiž daleko lepší mít v životě více zážitků. Lidé pak nebudou muset ve stáří litovat, že svůj život promarnili.

Zdroj: Podaj

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]