Byla v obchodě se svými dvěma dětmi, když ji starší důchodce změnil pohled na výchovu

Fotografie: sawamur / Creative Commons / Attribution 2.0

Rodiče si někdy neuvědomují, kolik času tráví v práci nebo na telefonu, a tak zanedbávají děti. Tato maminka na to přišla díky rozhovoru se starším mužem.

Když si lidé pořídí děti, musí se o ně starat již od malička. Čerstvě narozené děti se musí hlídat 24 hodin denně, a rodiče se tak dostanou do velkého stresu. Ten však časem opadá, když se dítě osamostatní. V tu chvíli ale mnoho rodičů začne dělat to, co doposud nestíhali, a potomkovi nevěnují dostatek času. Tato maminka na to přišla až díky rozhovoru se starším mužem.

Rodiče, kteří netráví dostatek času s dětmi

Každý rodič by si měl položit ruku na srdce a zamyslet se nad tím, zda by nějaké aktivity nešlo omezit a více se věnovat svému dítěti. Přece jen všechny děti rychle rostou, a je tak možné, že by rodič ztratil určitý čas se svým dítětem. Až později by si mohl uvědomit, že jeho dítě rychle vyrostlo, a přitom si s ním neužil dostatek zábavy.

V současné době dělá velký problém mnoha lidem jedno zařízení – a tím je je telefon. Většina lidí ho nosí neustále v ruce a každou chvilku se do něj koukají. Tím u nich vzniká závislost na tomto přístroji, kvůli níž se lidé poté nevěnují svým dětem nebo jiným důležitým aktivitám.

Zajímavý rozhovor se starším mužem

„Vyrazila jsem se svými dětmi na nákupy, kde jsme potkali i staršího muže, který se se mnou dal do řeči. Jako první mi řekl, že mu mé děti připadají velmi roztomilé, a pak mi začal vyprávět příběh o jeho dítěti. Podle všeho má tento muž syna, jenž už je nyní dospělý, ale v minulosti se mu moc nevěnoval. Jednoho dne se však rozhodl dělat věci jinak, což změnilo jeho život,“ řekl starší muž mladé mamince a pokračoval s vyprávěním.

Starší muž vyprávěl o svém synovi

Jednoho dne za ním prý přišel jeho syn, který ho požádal o to, zda by mohli společně postavit ptačí budku. Jeho otec mu ale řekl, že ne, protože má moc práce. V tu chvíli si prý starší muž všiml smutného výrazu ve tváři svého syna, a proto se rozhodl jednat jinak. Zajel do obchodu, nakoupil věci na ptačí budku a jakmile přijel domů, začali ji společně stavět.“ Mladá maminka prý byla v tu chvíli napjatá, jak příběh nakonec dopadne.

„Když ji dostavěli, starší muž si uvědomil, že díky této činnosti strávil se svým synem mnohem více času, a od té doby se mu věnoval naplno. Syn od něj nemusel poslouchat neustálé řeči o tom, kolik má práce, ale místo toho mohou doteď vzpomínat na to, jak společně dělali různé věci.“ Díky této zkušenosti staršího muže si mladá žena uvědomila, že se musí více věnovat svým dětem, aby později mohly vzpomínat na zážitky s maminkou.

Zdroj: LoveThisPic

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*