Štítná žláza a projevy jejího špatného fungování. Lze je odhalit poměrně jednoduše

Jedním z nejdůležitějších orgánů v těle rozhodně štítná žláza. Pokud nepracuje správně, poznáte to na svém těle. Jak? To vám samozřejmě můžeme ukázat. Je hned několik projevů, které signalizují, že nefunguje tak jak má a že hormony potřebné k fungování organismu mohou být vylučovány ve větším, nebo naopak v menším množství.

Změny nálady

Může se objevit podrážděnost, stejně jako například i deprese, nebo také úzkost. To vše ukazuje na to, že štítná žláza nefunguje správně. Dlouhodobé problémové stavy tohoto typu navíc negativně rozhodí i vztahy mezi lidmi.

Trávicí problémy

Když štítná žláza nefunguje, jak má, může se to negativně podepsat také na tom, že vaše střeva nemusí fungovat úplně ideálně. Může se objevit jak průjem, tak samozřejmě také zácpa.

Nadbytek spánku

Těžko se vám ráno vstává a nejraději byste stále jenom spali? Problém nehledejte v nedostatku spánku. Pokud spíte dostatečně a stejně se vám nechce vstát, může být problém jinde. A jistě tušíte kde.

Problémy s kůží

Na vašem těle se může objevovat suchá pokožka. Problém se týká i pokožky vlasů, kde jsou problémy spojené s tím, že vám mohou začít výrazněji vypadávat. V obou případech tedy pozor.

Změny hmotnosti

Pokud začnete z ničeho nic výrazně přibírat, nebo začnete najednou z ničeho nic výrazně ztrácet váhu, buďte na pozoru. Ani jedno není nic běžného, a tak je třeba hledat problémy ve vašem zdravotním stavu.

Nízká chuť na sex

Dostavuje se jak u mužů, tak se dostavuje také u žen. Pokud máte dlouhodobě menší chuť na sex, může to být i tím, že hormony vylučované touto žlázou nejsou ve správném množství

Bolesti svalů

Necvičili jste, a přesto dochází k tomu, že vás bolí svaly celého těla? Opět hledejte problém ve vašem zdraví a největší pravděpodobnost je spojena s tím, že štítná žláza nemusí fungovat, jak by měla.

Horší paměť

Ta se může objevit ve stáří, ale pokud je spojena s mladším věkem, je dobré vědět, že vliv na ni může mít něco, co ve vašem těle nefunguje, jak má. Raději si nechte udělat potřebné testy.

Vysoký krevní tlak

Může ho způsobovat mnoho věcí. Třeba genetika, stejně jako se může jednat o nadváhu, nebo problémy s cévami. Stejně tak za to ale mohou být problémy s vaší štítnou žlázou. Tak pozor.

Chutě k jídlu

Objevit se může celá řada problémů. Můžete mít zvýšenou chuť k jídlu, stejně jako se může objevit i nechutenství. Zapomínat nelze ale ani na stavy, kdy vám přijde že mnoho jídel chutná jinak, než by ve skutečnosti mělo.