Tajemství leteckých společností, o kterých letušky nerady mluví. Cestující o nich nemají ani tušení

Fotografie: Depositphotos

Pokud rádi létáte, nebo využíváte letadlo často pro služební účely, zřejmě budete vděční za následující informace. Práce letušek totiž není tak snadná, jak se může zdát.

Dívky v určitém věku mají často podobné sny ohledně práce v dospělosti. Na seznamu top zaměstnání najdete herečku, zpěvačku, modelku, ale také letušku. Cestování po světě, úžasná dobrodružství a krásné uniformy, tak si spousta mladých děvčat představuje práci letušek. Ve skutečnosti je jejich úloha obtížná a stresující. Zde jsou tajemství leteckých společností, o kterých ví jen palubní personál, avšak ne cestující.

Pracovní doba za zavřenými dveřmi

Mnoho leteckých společností platí posádce letadla pouze za hodiny odpracované „ve vzduchu“. To znamená, že pracovní doba se počítá až od chvíle, kdy se zavřou dveře letadla. Pokud je tedy let zpožděn, nejsou naštvaní pouze cestující. Spěch posádky během příprav na start je nyní pochopitelnější.

Letušky nejsou servírky

Spoustu lidí si myslí, že hlavním úkolem letušky je nosit občerstvení a nápoje. Ony však nejsou žádné servírky ve vzduchu, nemají rády, když se k nim tak chováte, nebo je tak dokonce oslovujete. Ve skutečnosti se neustále starají o vaši bezpečnost. Představují pilotovy oči, které sledují, co se děje na palubě letadla.

Neusínejte, než letadlo vzlétne

Spát při vzletu i přistání není dobrý nápad. Letušky často musí zastavit krev z nosu spících lidí. To není žádný vtip, na vině je totiž tlak. Pokud se tedy snažíte překonat strach z létání spaním, klidně můžete, ale snažte se vydržet vzlet i přistání v bdělém stavu. Zkuste si najít jiné aktivity než spánek, které vás v těchto chvílích rozptýlí.

Fotografie: Pexels

Toalety nejsou tak čisté, jak se může zdát

Je lepší zásobit se antibakteriální prostředky. Letadla jsou často mezi lety čištěna jen povrchně. Na toaletách je kolikrát tlumené světlo, a tak nečistoty zkrátka nejsou vidět. Podlahy letadel představují stejný příběh. Než si tedy sednete na záchodové prkénko, nebo si v kabině zujete boty, dvakrát si to promyslete.

Vtipy o teroristech nejsou dobrý nápad

Někteří cestující si myslí, že černým humorem odlehčí situaci. Těžko říct, zdali se jen snaží být za každou cenu vtipní, nebo pouze hledají způsob, jak překonat vlastní strach. Vtipkování o teroristech skutečně není dobrý nápad. Nikdy nevíte, kdo se nachází na palubě. Mohou zde být tajní vládní úředníci či lidé se zdravotními problémy, kteří si váš humor mohou vzít k srdci více, než byste čekali. Někdy je dobré nechat si své vlastní myšlenky pro sebe.

Zdroj: Genialne