Irské jeptišky přijaly „Jeruzalémskou taneční výzvu“ a na videu předvedly to, co jiní považují za nemožné

Fotografie: Depositphotos

Doba pandemie postihla naprosto každého z nás. Irské jeptišky se však rozhodli během tohoto depresivního období potěšit lidi svým tancem.

Období pandemie otřáslo naprosto celý světem. Většina lidí musela zůstat doma v izolaci, zatímco záchranáři a ostatní zdravotní personál pomáhali lidem bojovat proti tehdy neznámému viru. Většina populace se však v této době začala potýkat s depresí a chronickou smutnou náladou, na což reagovaly jeptišky z irského Dublinu. Ty se během nejhorších chvil rozhodli rozveselit internet tím, že natočili „Jeruzalémskou taneční výzvu“. Záběry jistě pobaví i vás!

Jeptišky z Dublinu

Skupina usměvavých jeptišek z irského Dublinu se během pandemické izolace rozhodla zlepšit pochmurnou náladu, která zasáhla celý svět. Dostala se k nim totiž známá výzva ze sociální sítě Tik-Tok, která nesla název „Jeruzalémská taneční výzva“. Jednalo se o natočení originálního tance na populární píseň „Jerusalema“ od zpěváka Master King. Ženy však pravděpodobně samy nečekaly, že si jejich video získá obrovský úspěch a pobaví miliony uživatelů internetu.

Celé situaci dodává kouzlo skutečnost, že tyto irské jeptišky působí v Dublinu již od roku 1859 a jsou odloučeným řádem, který zasvětil své životy osamělé modlitbě k bohu. To z nich samozřejmě udělalo také dokonalé průvodce, kteří prováděli smutné duše již od samého začátku pandemie a snažili se pomoci najít ostatním východisko z pochmurných chvil.

Taneční výzva

„Jeruzalémská taneční výzva“ se poprvé objevila na sociální síti Tik-Tok a brzy si jí oblíbil naprosto celý svět. Nikdo samozřejmě nečekal, že se do ní pustí také tyto irské jeptišky, které většinu času tráví v ústraní kláštera. Na videu je však vidět, jak jsou tyto ženy usměvavé a že se umí také skvěle pobavit! A to navíc s myšlenkou, že vyčarují úsměv na tváři milionům lidí během toho nejhoršího období! Podívejte se na video sami zde:

Na videu můžete vidět mnoho jeptišek, jejichž věk se pohybuje od věku 28 až do 92 let. Je ovšem vidět, že žádná z nich nemá problém se hýbat do rytmu a rozdávat do kamery nespočet krásných úsměvů. Poté, co si video získalo takové obliby, se sestry rozhodly vyjádřit: „Cílem videa bylo rozveselit lidi. Náš tanec byl jen dalším způsobem modlitby za ty, kteří trpí pandemií COVID-19.

Zdroj: RTE

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]