12 jeptišek se seřadí, ale když se otočí, tak celé Česko jásá. Předvedly odvážné taneční číslo

Fotografie: Depositphotos

Lidé se teď baví vystoupením 12 jeptišek, které si natrénovaly tanenčí vystoupení. Známá píseň z filmu „Sestra v akci“ začíná pomalu, pak však nabere tempo.

Většina lidí si myslí, že jeptišky jsou velmi vážné a ukázněné osoby. Někdy máte pocit, že byste si s nimi nemohly normálně popovídat nebo zažertovat. Opak je však pravdou. Důkazem je těchto 12 jeptišek, které si daly velkou práci s tím, aby nacvičily taneční číslo, které předvedly v místní tělocvičně. Nenechte se odradit pomalejším začátkem, pak si totiž vyhrnou hábity a skutečně to rozjedou.

Píseň se dočkala mnoha verzí od různých interpretů

„I will follow him“ je píseň, která vznikla již v roce 1959. Původně to byla pouze orchestrální píseň. V roce 1962 pak dostala i francouzský text. Od té doby se stala námětem mnoha méně či více úspěšných coververzí. U nás ji proslavila v roce 1964 Judita Čeřovská. Píseň s názvem Malý vůz, pak v roce 1995 zařadila na své album i Ilona Czáková.

Nejspíše si ji však pamatujete jako závěrečnou píseň z filmu „Sestra v akci“, kde ji zpívají jeptišky pod taktovkou Whoopi Goldberg. Jeptišky z tohoto videa se filmem inspirovaly. Nechopily se však zpěvu, ale na známý hit si nacvičili taneční choreografii. Nenechte se odradit pomalým začátkem této písně. Tempo pomalu graduje a jeptišky předvádějí, že rytmus a tanec jim rozhodně není cizí.

Pak to jeptišky rozbalí v rychlém tempu

Po pomalejší pasáži si jeptišky vyhrnou roucha nad kolena a teprve ukážou, co v nich skutečně dřímá. Obzvlášť si všimněte sestry, která má jako jediná bílou náprsenku. Tuto dámu Bůh skutečně obdaroval smyslem pro rytmus. Do svého čela si mladší sestry nemohly zvolit nikoho lepšího. Kdyby nezasvětila svůj život Kristu, jistě by se dobře uživila jako tanečnice.

Ano, není to stoprocentně dokonalé a někteří lidé to v komentářích zmínili. Video, které bude mít brzy přes 3 miliony zhlédnutí, však bylo většinou přijato s nadšením. „To je to, co je potřeba k tomu, abychom v našich kostelech rozdali pořádnou dávku radosti,“ napsala jedna z komentujících a poukazuje na fakt, že setkávání lidí v kostele by nemuselo být tolik úzkoprsé.

Je skvělé, že si řádové sestry udělaly čas na to, aby ostatní pobavily a ukázaly, že i ony se umí odvázat a zasmát. Většinu času totiž tráví v modlitbách, prací pro potřebné a péčí o klášter. Stát se jeptiškou navíc není nic jednoduchého. Některé ženy čekají i několik let, než jsou mezi ně přijaty. Podmínky kladené na zájemkyně o život zasvěcený Bohu rozhodně nesplní každý. Ve videu níže se však můžete přesvědčit, že i ony se umí bavit.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*