Dozorci si do 5 vteřin uvědomili, že nad vězni ztratili kontrolu. Z plánu trestanců oněměli

Fotografie: Depositphotos

V některých věznicích se osvědčilo zapojit tanec jako jednu z aktivit v rámci rehabilitačního programu. Obzvlášť vynikají vězni z Filipín, jejichž taneční vystoupení sledují miliony lidí.

Ke zrodu fenoménu tančících vězňů došlo v roce 2006 ve filipínské věznici v Cebu. Nově zvolený ředitel tu zavedl taneční výcvik, který měl doplňovat rehabilitační program jejich nápravy. Místní vězni tak nacvičili již mnoho tanečních choreografií. Ty se po zveřejnění na internetu staly nesmírně populární a našly si celou řadu fanoušků z celého světa. Nezaleknou se ani Michaela Jacksona, jehož taneční umění je proslulé svou náročností.

Tanečníky vedl choreograf samotného Michaela Jacksona

Provinční detenční a rehabilitační středisko ve filipínském Cebu se proslavilo po celém světě. Již od roku 2006 je součástí jejich rehabilitačního programu i nácvik skupinové taneční choreografie. „Za vším stál nově zvolený ředitel Byron Garcia,“ uvádí Wikipedie. Nejprve chtěl, aby se vězni alespoň hodinu denně věnovali cvičení. Rychle však přešel k nacvičování tance na populární hudbu.

Ve videu níže se tak můžete podívat na jedno z jejich nejznámějších vystoupení na zremixovaný hit Michaela Jacksona „They Don’t Care About Us“. Podle deníku Newly se tanečního nácviku chopil Travis Payne, který řadu let působil jako jeden z choreografů samotného Michaela Jacksona. Spolu s tanečníky Danielem Celebre a Dres Reid z dokumentu „This Is It“ navštívili věznici s cílem naučit vězně tančit.

Tančící vězni si získali ohromnou popularitu

Nácvik choreografie trval údajně pouhé dva dny. Sami však můžete posoudit, že některé z vězňů byste si mohli jednoduše splést s profesionálními tanečníky. Všichni jsou oblečeni v černých tílkách a oranžových kalhotách. Vybraní vězni předvádějí náročnější taneční prvky, zatímco desítky ostatních přispívají k celkovému dojmu o něco lehčí choreografii.

Nejzamlklejší taneční duo při nástupu koktalo nervozitou. Z očekávaného trapasu vzniklo představení roku

Na závěr působivého vystoupení vytvoří ze svých těl známý mírový znak, který proslavilo hnutí hippies. Hudba je také proložena projevem Martina Luthera Kinga, nejvýznamnějšího vůdce hnutí za občanská a lidská práva, jehož odkaz tímto opět připomínají. Fascinující taneční vystoupení už zhlédlo přes 40 milionů lidí a tisíce jej také okomentovaly.

„V životě jsem neviděl nic inspirativnějšího. Naprosto neuvěřitelné. Je jim jedno, za co jsou ve vězení, kvůli tomu se dali dohromady. Práce, která musela jít do dokonalosti, skutečně ukazuje, že ve vězení se mohou dít dobré věci,zněl jeden z pochvalných komentářů. Na SvětěKreativity se můžete také podívat na jiné taneční vystoupení, které vás překvapí. Pár starších tanečníků to rozbalí tak, že publikum nestačí zírat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]