Cestující začal sám tančit uprostřed hlavního nádraží. Krátce na to se k němu přidaly desítky kolemjdoucích a předvedli show roku

Fotografie: Dezidor / Creative Commons / CC BY-NC

Video, natočené v belgických Antverpách, už vidělo přes 40 milionů lidí. Podívejte se na překvapené cestující, kterým toto pouliční představení zlepšilo den.

Nádraží v Antverpách se stalo místem nečekaného tanečního představení. Za vším stála dobře propracovaná reklama na novou reality show, jež se měla brzy začít vysílat. Běžní cestující, kteří byli v tu dobu přítomni v hlavní hale nádraží, však neměli o ničem ani tušení. Z rozhlasu zaznělo hlášení a najednou začala hrát píseň ze známého muzikálu.

Najednou začne hrát z reproduktorů známá píseň

Lidé se začnou udiveně rozhlížet, jelikož muzikálová píseň hrající z nádražních reproduktorů není něco, co slyšíte každý den. Po nějaké chvíli se však vše stane ještě podivnější, když uprostřed haly začne tancovat muž s malou holčičkou. Během chvíle se k nim přidávají další lidé. Všichni jsou oblečeni jako běžní kolemjdoucí a připojují se do taneční choreografie.

V půlce písně se k tančícím přidá několik desítek dětí, až se jich nakonec sejde přes 200. Celá hlavní hala tančí a lidé postávající okolo nevěřícně koukají, smějí se a někteří se i zapojují do tance. Tanečníci skutečně vypadají jako obyčejní cestující, kteří se zde jen zastavili cestou na vlak. Jsou zde děti, ale i staří lidé. Všichni mají perfektně nacvičenou choreografii.

Přihlížející tleskají do rytmu

Píseň Do Re Mi z muzikálu Sound of Silence je většině přihlížejících lidí dobře známá. V jednu chvíli dostane tato klasika i moderní náboj, když se do hudby přidají disco beaty. Celé představení nabere na energii, tanečníci skáčou a ostatní už nezůstávají v klidu. Tleskají do rytmu a smějí se. Jakmile zazní poslední tóny písně, odmění všechny obrovským potleskem.

Fotografie: Freepik

Každý, kdo ten den ráno procházel nádražím, měl jistě dobrou náladu ještě dlouho poté. Účinkující navíc před samotným vystoupením vše zkoušeli pouze dvakrát. Reality show se pak týkala obsazení hlavní role Marie do muzikálu Sound of Silence, Za zvuků hudby. Tento muzikál je americkou klasikou autorů Richarda Rodgerse a Oscara Hammersteina.

Filmové zpracování získalo 5 Oscarů

Jejich populární broadwayské produkce ve 40. a 50. letech zahájily to, co je považováno za „zlatý věk“ hudebního divadla. Posledním počinem mužů byl tento muzikál, který měl na Broadwayi premiéru v roce 1959. Natočil se podle něho i film, jenž byl oceněn 5 Oscary. Od té doby muzikál zpracovalo mnoho souborů po celém světě.

Muzikál vypráví příběh Marie, která se nemůže přizpůsobit mnišskému životu. Proto ji Matka představená raději pošle do rodiny Von Trappů, aby zde pracovala jako vychovatelka. Brzy zjistí, že 7 dětí kapitána Von Trappa žije v příliš přísném režimu. Když je kapitán na chvíli pryč z domova, Marie dětem popustí přísnou uzdu a nechá je znovu rozkvést.

Zdroj: LiveBiz

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*