Taneční skupina se nejprve tvářila, že je něco špatně. Ukázalo se však, že jde o optické iluze

Fotografie: Schorle / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

V roce 2022 předvedl taneční tým Enigma fascinující spojení cvičného tance a optické iluze, které ohromilo diváky po celém světě. Videozáznam z tohoto vystoupení je dechberoucí.

Tento kousek zachycený ve videu ukázal skupinu dospívajících dívek oděných v černých uniformách se zlatými prvky, které již svým prvním dojmem, úvodní pózou, dokázaly uchvátit pozornost publika ještě před zahájením samotného vystoupení. Jakmile hudba spustila, pravé kouzlo začalo. Tanečnice se s dokonalou synchronizací a vojenskou precizností pustily do choreografie.

Optické iluze, které si hrály s představivostí

Každý jejich pohyb byl ostrý jako břitva a složité formace, které tvořily, nabídly divákům vizuálně okouzlující zážitek. Choreografie byla promyšlená do nejmenších detailů, přičemž se hrála s perspektivou a vytvářela kaleidoskopické iluze, které podle webu MadlyOdd plynule přecházely od jednoho vizuálního překvapení k druhému.

Nebyla to jen kreativita tanečních kroků, která zapůsobila na diváky, ale i disciplína a synchronizace, které tento typ tance vyžaduje. Intenzivní soustředění, vytrvalost a týmová spolupráce byly zřejmé v každém načasovaném pohybu tanečnic, které ani na vteřinu nezaváhaly. Záznam z tohoto vystoupení se objevil i na YouTube, i zde trhá rekordy. Ostatně podívejte se na něj níže.

Svatební

Na svatební hostině všechny překvapili. To, co novomanželé provedli, hostům nahnalo husí kůži

V tanečním vystoupení se odráží nejen nadání, ale také odkaz

Název týmu, Enigma, byl promyšleně odražen v tajemné atmosféře jejich vystoupení. Dívky, identicky oděné s vážnými výrazy na tváři, nechaly mluvit za sebe své pohyby. Vyzařovaly nejen sebevědomí a sílu, ale i něco neuchopitelně záhadného, co jeviště doslova pohltilo. Diváci byli naprosto uchváceni a jejich pozornost byla pevně připoutána k výkonu Enigmy od začátku až do konce.

Spojujíc prvek dramatičnosti roztleskávaček s intenzitou vojenského drilu, Enigma předvedla styl, který byl nejen unikátní, ale i naprosto poutavý. Jejich umění nebylo jen taneční představení, bylo to silné vizuální prohlášení, které jednoduše nedokázalo nikoho nechat chladným. Hromadné taneční vystoupení s důrazem na synchronizaci předvedla také skupina středoškolaček, o kterých jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali v předchozím článku.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*