Tento naložený bůček posune vaše jakékoliv jídlo o úroveň výš

Málokdo naložený bůček dělá, což je velká chyba. Dokáže výrazně zlepšit samotnou chuť jakéhokoliv jídla. Proto nedoporučujeme používat bůček hned po koupení. Vhodné je věnovat mu těchto deset minut a potom ho použít tak, jak jste chtěli. Uvidíte, že se to na jeho chuti velmi pozitivně projeví.

Co budete na naložený bůček potřebovat?

Je to jenom několik úplně běžných surovin, které však v této kombinaci zajistí zcela unikátní a zcela dokonalou chuť. Abyste ji mohli vyzkoušet, tak budete potřebovat:

  • 1 litr vody
  • 1 lžíci soli
  • 4 bobkové listy
  • 1 cibuli
  • 4 stroužky česneku
  • 1 špetku pepře

A dále samozřejmě bůček. Dané množství surovin odpovídá zhruba dvěma běžným kouskům, které se vejdou do středně velkého hrnce. Pokud máte více masa, přizpůsobte tomu množství vody, ale i dalších surovin.

Všechno do hrnce

Udělat si tento nakládaný bůček je jednodušší, než si jenom myslíte. Stačí dát všechny vypsané suroviny do hrnce. Ten dáte na sporák a začnete vodu zahřívat, dokud se nezačne vařit. Promíchejte ji a potom do vroucí vody opatrně vložte opláchnuté a potom také důkladně osušené kusy vašeho bůčku.

Vařte deset minut

Doba vaření je zhruba 10 minut. Více není potřeba. Připravujete nakládaný bůček, který bude používaný dále, a tak není nutné tepelnou úpravu, jakkoliv prodlužovat. Následně ho z vody vyjměte a nechte ho okapat. Mezi tím vyndejte z vývaru kousky česneku a také bobkové listy.

Obalte ho v koření

Česnek a bobkový list, který jste vyjmuli z vody (použít však lze i další čerství) prolisujte a následně smíchejte s trochou pepře. Následně touto směsí chladnoucí bůček potřete. A to ještě ve chvíli, kdy je teplý. Lépe tak absorbuje chutě i vůně. Potom ho nechte vystydnout, pokud ho máte v plánu používat a až později. Klidně ho lze uložit do lednice a počkat s jeho využitím i následující dny. Pokud ho plánujete využít ihned, jakékoliv chladnutí pochopitelně není třeba.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]