Julie převzala babiččin „halířový trik“ jak udržet oblečení svěží po dobu 15 až 20 let. Takhle ještě nikdy nevonělo

žena v růžových šatech

V dnešní době šetření a úspor je každý nový trik potřebný. Tento ukazuje jednoduché řešení toho, jak si udržet voňavé prádlo opravdu hodně dlouhou dobu.

V této době, kdy dochází ke zdražování snad každé věci, která lze prodávat, hledají lidé alternativní řešení. Prací prášky či aviváže, které mají udržet svou vůni v prádle až několik týdnů, stojí někdy i stovky korun. Přitom jejich účinek často nemusí trvat ani takovou dobu, jakou výrobce slibuje. Přitom stačí naprosto jednoduchý trik, který tuto věc dokáže vyřešit.

Rady babiček stále fungují

Častokrát namísto drahých přípravků fungují prosté a jednoduché rady a tipy babiček, které ve svých dobách improvizovaly a vymýšlely veškerá řešení na různé trable. Dnes již staré dámy zkrátka v minulosti neměly jinou možnost, než hledat a vymýšlet různé alternativy. Ve spoustě rodin totiž nebyly peníze na všechny možné vychytávky, které lidem usnadnily život.

Žena převzala babiččin zvyk

Jednomu ze starých babiččiných zvyků nechtěla věřit ani Julia, která stále řešila problematiku svého prádla. Pravidelně se jí stávalo to, že vůně jejího prádla po pár dnech zmizela. Začala tedy zkoušet různé druhy pracích prášků a aviváží, ale nic nezabíralo. Při jedné návštěvě své babičky přišla debata právě na vůni prádla. Julie si totiž u babičky povšimla, že jí její prádlo stále krásně voní. Babička jí tedy předala její tajemství, na které před mnoha lety přišla.

Julia dlouho přemýšlela nad babiččiným tajemstvím

Po tom, co babička začala sdělovat svůj trik Julie, se vnučka jen utvrdila v tom, co si myslela. Když v minulosti procházela babiččiny zásuvky, vždy viděla v každé hromádce oblečení jistý předmět. Finální princip Julie vlastně ani moc nepřekvapoval, spíše byla dost skeptická, jelikož podobná řešení již v minulosti zkoušela. Mezi jeden z pokusů patřily navoněné stránky z kosmetických časopisů, kterými Julia prokládala svůj šatník. Bohužel se to ale nepotkalo s úspěchem.

hromádky oblečení

Julia babičce uvěřila

Tentokrát se tedy žena rozhodla vyzkoušet trik své babičky. V každé její hromádce totiž ležela kostka mýdla. Jakmile se Julia rozhodla vložit jednotlivá mýdla do různých přihrádek ve skříni, byla po několika měsících překvapená. Mýdla opravdu fungovala. Jediný objev, který udělala Julia navíc, byl ten, že v papírových obalech fungují mýdla lépe. Julia se tedy trik rozhodla sdílet na sociálních sítích, za což ji dnes děkuje veliká spousta lidí. Místo drahých aviváží a prášků na praní paradoxně stačí obyčejné mýdlo.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]