Test zraku, mobilní telefon na podlaze nalezne jen malé procento lidí

Tento ztracený mobil se nakonec přece jenom našel. Ležel doma, na koberci. S tím však dokonale splynul a nebyl k nalezení. A stalo se tak ve chvíli, kdy vypadl jeho majiteli z kapsy. To se mu stalo už několikrát, a tak se nad tím nijak nepozastavoval. Klasicky se zvedl z gauče, podíval se na zem, ale najednou ho neviděl. Jako by zde jeho telefon nebyl. To bylo zvláštní.

Nebyl nikde k nalezení

Díval se po zemi, ale nikde ho neviděl. Bylo jasné, že se nemohl jenom tak vypařit, nebo snad propadnout. Toto není, jakkoliv možné. I když věděl, že musí být někde na zemi, neviděl ho. A hledal ho dlouhé minuty. Až teprve když slezl až dolů, a začal rukama jezdit po koberci došlo k tomu, že na něho narazil.

Telefon splynul s kobercem

Jaká je asi šance, že se něco podobného stane? Tipujeme, že moc velká nebude. Telefon totiž dokonale splynul s kobercem. A to pro jeho podobný vzor, ale i proto, že spadl tak unikátně, že právě jeho obal dokázal dokonale nahradit motivy na koberci. V tu chvíli vše vypadalo, že na zemi je jenom prázdný koberec a telefon na něm opravdu není.

Zajímavý oční klam

Když majitel svůj telefon našel, nemohl uvěřit vlastním očím, že je něco takového možné. Že dopadl tak šikovně, že prostě nebyl vidět. Rozhodl se, že se s něčím tak výjimečným musí pochlubit. A tak vyrazil pro fotoaparát a vyfotil podlahu pokrytou kobercem. A dal svým přátelům hádanku, zda zde jeho telefon vidí. Nikdo ho pochopitelně nemohl najít.

Fotka se stala hitem

Jeho přátelé si však fotografii nenechali pro sebe a sdíleli ji na sociálních sítích. A nutno říci, že se z ní stal opravdu velký hit. I vy máte možnost podívat se, kde se ztracený mobil nachází. Jistě ho nebudete moci najít, tak jako většina lidí před vámi. Ale nevzdávejte to. Skutečně tam je. Pokud chcete nápovědu, tak je u stolku, u jeho pravé nohy. Už ho vidíte? Pokud stále ne, podívejte se na zvětšený detail. Na něm už ho patrně objevíte.