Třešňové rolky ukážou, že to nemusí být jen čokoláda. I ovoce se skvěle hodí

Třešňové rolky ukazují dvě věci. Péct se dá i bez čokolády a s ovocem nemusíte připravovat jenom nudné bublaniny. Jsou i další, lepší možnosti. Můžete si výt jisti jejich dokonalou chutí, ale i snadnou přípravou, kterou bez pochyby zvládnete. My vám ukážeme jak.

Připravte si všechny ingredience

Co je vždy základ úspěchu? Samozřejmě správné ingredience. A ani třešňové rolky nejsou v tomto případě výjimkou. Aby se vám povedly, připravte si toto:

  • 400 g pšeničné mouky
  • 2 lžíce třtinového cukru
  • 1 lžičku prášku do pečiva
  • 2 lžíce smetany
  • 150 g másla
  • 4 vejce
  • 50 vypeckovaných třešní
  • 50 g třešňového džemu
  • 1 lžíci moučkového cukru

Pokud je sezona, tak samozřejmě doporučujeme využít třešně čerstvé. Pokud není, nemusíte zoufat. Použít se klidně dají i ty mražené, nebo dokonce i sušené, které však před tím namočíte do vody.

Těsto vznikne smícháním ingrediencí

Jak na samotnou přípravu těsta? Samozřejmě velmi jednoduše. Základem bude mouka a prášek do pečiva, dále cukr, vejce, smetana a máslo, což by se mělo spojit v jednu pospolitou konzistenci. Tedy jemné, vláčné, a přitom pevné těsto. Pro dokonalý výsledek ho doporučujeme hníst rukama.

Rozválejte a zabalte

Když je tělo hotové, můžete ho rozválet pomocí klasického válečku. A to na tloušťku, která by měla být asi půl centimetru. Tvarem by mělo těsto připomínat spíše delší obdélník. Pokud vám kuchyně nedostačuje, dělejte ho po částech. Po celé delší straně obdélníku můžete nanést nejprve marmeládu a potom také kousky třešní. Poté začněte tento obsah balit tak, abyste vytvořili rolku.

Nakrájejte a dejte na pekáč

V tuto chvíli vám vznikla jedna dlouhá rolka, kterou je potřeba nakrájet na kousky asi kolem sedmi centimetrů. Ty následně opatrně přesouváte na plech, který vyložíte pečicím papírem, abyste eliminovali připalování. Jelikož se při pečení lehce zvětší, nechte si mezi nimi dost místa.

Pečte při klasické teplotě

Ta je standardních 180 stupňů Celsia. Při této teplotě je nechte v troubě kolem 20 minut, dokud nebude těsto hezky zlatavé. Následně vyndejte, nechte vychladnou, potom pocukrujte moučkovým cukrem a potom lze své třešňové rolky konečně ochutnat. Přejeme vám dobrou chuť.