Trik s alobalem u radiátorů Vám může ušetřit nemalé peníze na vytápění domácnosti

Nejenom během zimy, ale i během chladnějších dnů je na místě si doma zatopit. Někteří jenom otočí kolečkem, jiní stisknou knoflík, další musí jít roztopit kotel. Výsledkem však je, že teplá voda začne proudit do radiátorů a zde je ohřívat. Nutno říci, že ty v některých případech nemusí být úplně efektivní formou vytápění, jelikož zde dochází k nemalým ztrátám.

Jaké problémy mají běžné radiátory

Kdo má možnost využít podlahové vytápění, ten ho volí, jelikož oproti radiátorům je mnohem lepší. To proto, že vyžaduje nižších teplot a teplo samotné stoupá po celé ploše vzhůru. Kdo danou možnost nemá, musí počítat s tím, že běžní radiátory nejsou úplně dokonalé. V první řadě je to proto, že část tepla nejde do prostoru místnosti, ale jde i na druhou stranu. Tedy do stěny domu nebo bytu, odkud proniká ven. Jde tedy o celkem velké ztráty.

Také nelze zapomínat na to, že teplo z radiátorů nejde vždy přímo ke středu místnosti, jak požadujeme. Stoupá z radiátoru nahoru, což je samozřejmě poměrně velký problém. Dále nelze zapomínat na to, že než je interiér tímto způsobem vytopený, nějakou dobu to bude trvat. Řešení, jak vaše vytápění zefektivnit, ale přece jenom existuje. Jaké je a co nabídne?

Vyzkoušejte tento jednoduchý postup s hliníkovou folií

Jak zlepšit výsledky spojené s vytápěním vašich radiátorů? Je to mnohem jednodušším, než si sami myslíte. Jediné, co budete potřebovat, je hliníková folie. Tedy běžný alobal, který dnes koupíte prakticky všude. A co s ním? Máte dvě možnosti, jak a kam ho nalepit. Samozřejmostí je, že byste ho měli aplikovat na všechny radiátory ve vašem domě, nebo bytě. Jedině tak dosáhnete toho nejlepšího možného efektu, který očekáváte.

jako první možnost se jeví to, že ho nalepíte ze zadní strany vašeho radiátoru. Tím bude vytvořena jakási izolační a odrazová vrstva, která zajistí to, že teplo nepůjde za radiátor, ale bude primárně směřovat do prostoru vaší místnosti. Druhá možnost je nalepit hliníkovou folii přímo na zeď za radiátor. Teplo sice bude směřovat za něj, ale zde se odrazí a bude se vracet tam, kam vy potřebujete. Tedy do místnosti a nikoliv skrz stěny ven.

Budete topit levněji a efektivněji

Určitě se nebojte použít několik vrstev. V podstatě platí, že čím více jich bude, tím lépe. Následně sami pocítíte, jak velké účinky to má. Váš interiér bude vytopený dříve, než kdy jindy. Druhým pozitivem je také to, že ušetříte nemalé peníze za náklady na vytápění. Jelikož vám teplo nebude nikudy unikat, budete moci topit méně a to se následně podepíše i na tom, kolik následně budete ve svém vyúčtování platit. Zaujme vás, že to může být opravdu velmi příjemná suma.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]