Tříleté dítě v noci slyšelo podivné zvuky vycházející z neznámého místa. Rodiče mu nevěřili, ale později trnuli hrůzou, když zjistili odkud zvuk vychází

Fotografie: Freepik

Rodiče, kteří si přejí zůstat v anonymitě, učinili v pokoji svého dítěte šokující objev. Nyní chtějí varovat celý svět před tím, co se v dnešní době může stát.

Dětská chůvička je výdobytek moderní doby, který používá řada rodičů, a někteří si ani neumí představit, že by se této vymoženosti měli vzdát. Kromě hlídání spícího dítěte se ale v ojedinělých případech může stát i zdrojem velmi děsivých momentů. Své o tom ví rodiče tříletého Harryho z Anglie.

Nejprve tomu nevěřili

Vše začalo, když jim jejich tříletý syn řekl, že v noci slyší podivné hlasy, které na něj mluví. Rodiče samozřejmě tomuto sdělení nevěnovali pozornost a synovi příliš nevěřili. Jako mnozí jiní si mysleli, že je vše výdobytkem synovy dětské fantazie. Vše se však změnilo jedné noci. Když otec vešel do pokoje ke svému spícímu synovi, téměř mu ztuhla krev v žilách, když uslyšel hlas říkající: „Probuď se, děťátko, hledá tě tatínek.“

Fotografie: Unsplash

Muž okamžitě zavolal na svou ženu a v tom se ozvalo: „Podívej, někdo přichází.“ Nemohli zjistit, odkud ten hlas jde, ale pak si otec uvědomil, že je to dětská chůvička! Všimli si, že je sleduje kamera mobilního telefonu. Pak přišli na to, co se stalo.

Hackeři dětských chůviček

Manželé zjistili, že se do jejich chůvičky naboural někdo cizí a ovládal ji na dálku z počítače nebo chytrého telefonu. Špičkové dětské chůvičky jsou dnes často kompletní sledovací systémy s funkcemi přenosu zvuku a obrazu a lze je ovládat přes internet. Nikdo přesně neví, proč to hacker udělal. Chtěl je jen vystrašit? Vyfotit je? Je to cizí člověk, nebo někdo, koho znají?

Fotografie: Freepik

Když se manželé vzpamatovali, sdíleli tento příběh na internetu, aby ostatní upozornili na nebezpečí – děti mohou být ovlivňovány na dálku prostřednictvím dětských chůviček, což je děsivé. Okamžitě se strhla lavina komentářů a bylo zjištěno, že se bohužel zdaleka nejedná o nějaký výjimečný případ. Hackování dětských chůviček se v poslední době stalo velikou zábavou hackerů.

Pokud se v technice nevyznáte, měli byste se vždy poradit s odborníkem, protože nikdy nevíte, kdo vás sleduje. Ne vždy je to tak zřejmé, jako v tomto případě, že kamera byla hacknuta. Proto je důležité sdílet tento článek, aby každý chránil sebe a své děti před cizími lidmi.

Zdroj: Kiskegyed

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]