Tyto dorty bez pečení ohromí jednoduchostí, i dokonalou chutí

Tyto dezerty jsou unikátní. Jde o dorty bez pečení. Skvěle chutnají, jsou hotové za chvíli a troubu nemusíte zapínat. Doporučujeme je vyzkoušet, jelikož najednou během krátké chvíle zjistíte, že domácí dezerty nejsou tak složité, jak jste si mysleli. Podívejte se na inspiraci, která vás zaujme.

Ananasový dort

Také na Vánoce kupujete ananas, který zdobí váš interiér? Potom ho můžete ještě zpracovat. Když ho nechcete jíst samotný, zkuste tento dort. Je lahodný. A pokud čerstvý ananas nemáte, klidně můžete použít i ten z plechovky.

Lehký citronový dort

Patří mezi dorty bez pečení, které jsou velmi populární. Pro svou lehkost, chuť i snadnou přípravu. Stačí jenom citronová šťáva, smetana a tvaroh a také pár cukrářských piškotů. A výsledek? Dokonalá lahůdka, která je celkem lehká, a tak klidně sníte i několik kousků.

Sicilský dort

Že vypadá, jako byste museli používat klasický korpus? Vůbec ne, ten je nahrazen drcenými sušenkami, které jsou smíchány s máslem. Potom trochu krému a uvidíte, že i dorty bez pečení mohou vypadat jako ty klasické. Tento to jasně potvrzuje.

Jahodový dort se smetanou

Znáte Wimbledon a populární jahody se smetanou? Tak co si připravit netradiční alternativu této pochoutky. Stačí skleněná forma, do které patří jahody a nejlépe domácí šlehačka vyšlehaná ze smetany. Tu můžete podle potřeby osladit. Záleží na vašich chutích.

Krémové Tiramisu

Jeden z nejznámějších dezertů na světě se také řadí mezi dorty bez pečení. Jistě znáte Tiramisu, které není nic jiného než kombinací piškotů, kávy a také mascarpone. Až ochutnáte, budete tento dezert milovat. Italové zkrátka vědí, co je dobré. Horní část ještě posypte kakaem a je hotovo.

Kokosový dort

Že na první pohled také vypadá, že má korpus? Zdání klame. I ten vznikl pomocí nadrobených sušenek, které se smíchají s máslem a vznikne konzistence podobná těstu. Na to přidejte kokosovou vrstvu a už si můžete pochutnávat.