Tyto skvělé pudinkové řezy zvládnete rychle a bez pečení

Chcete tip na zajímavý dezert bez toho, abyste museli zapínat troubu? A co takhle skvělé pudinkové řezy bez pečení? Jsou skvělou volbou pro každého, kdo miluje skvělou chuť a zároveň nechce při přípravě trávit dlouhé hodiny v kuchyni. Skutečně je možné si něco upéct a nezapínat troubu? Samozřejmě že ano.

Co budete potřebovat?

Unikátní, a přitom jednoduché vanilkové řezy jsou zajímavé také tím, že se skládají hned z několika jednotlivých vrstev. Proto se při seznamu ingrediencí zaměříme vždy na jednotlivé vrstvy. Začneme tou spodní, která je základem. Na tu si připravte:

  • 50 dkg mletých sušenek
  • 10 dkg másla
  • 10 dkg cukru
  • 2 dcl mléka

Dále následuje vrstva tvarohová. Ta není nijak složitá, jelikož postačí pouze 25 dkg tvarohu, 2 dcl smetany a dále cukr podle chuti. Někdo ho přidává, někdo naopak ne. Záleží jenom na tom, zda ho chcete nebo ne.

Vrstva číslo tři je pudinková. Tady je to ještě jednodušší. Postačí vám pouze 2 balení vanilkového pudinku. K tomu přidejte ingredience, které jsou uvedeny na sáčku. Tedy mléko a cukr v množství, které je doporučeno návodem.

Poslední vrstva je šlehačková. Ideální je klasická smetana ke šlehání, v množství asi 3 dcl. Pokud si chcete bát jisti pevnou konzistencí, tak použijte ztužovač. Nezbytný však rozhodně není.

Postup přípravy je jednoduchý

Pokud máte vše, co potřebujete, tak se můžete pustit do samotné přípravy. Smíchejte ingredience z první vrstvy a vytvořte z nich podklad. Tedy alternativu samotného těsta. Nebojte se použít sílu, aby se vytvořila pevná konzistence. Na tu následně naneste vrstvu tvarohovou. I tady vše jenom smícháte a potom nanesete, pokud možno ve stejné výšce.

Následuje vrstva třetí. Pudink uvařte podle návodu, nechte ho chvíli ochladit a potom už ho můžete nanášet právě na vrstvu z tvarohu. I tady se snažte, pokud možno o rovnoměrnost. A pak přijde fáze poslední. Uděláte si šlehačku, tu nanesete jako horní vrstvu a je hotovo. Potom dejte pudinkové řezy na chvíli do lednice a následně vyndejte a již můžete ochutnávat. Jsou skvělé, že ano?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]