U lesa našel opuštěnou vilu. Odvážil se vejít dovnitř a začal natáčet na telefon

Fotografie: Hugh Venables / Creative Commons / Attribution 2.0

Milovník starých časů se vydal do opuštěné vily, jež stojí na samotě. Podívejte se do budovy, která je opuštěná už řadu let, a přitom to vypadá, jako by majitelé odešli ze dne na den.

Staré budovy mají své kouzlo, kterému mnoho lidí s duší dobrodruha nedokáže odolat. Stejně jako tento muž, jehož vášní je vstupovat s kamerou do starých vil a zámečků, jež jejich majitelé již dávno opustili. Mnoho z nich je poničeno a vykradeno vandaly. Najdou se však i takové, které unikly jejich divokým nájezdům a pod vrstvou prachu se zde skrývá netknutý dobový nábytek i vybavení.

Opuštěná vila se skrývá v lesích

Tentokrát Boba Thissena zaujalo opuštěné panství ve Francii. Velkorysá vila stojí bokem všeho dění, v lesích, kde unikla pozornosti nevítaných návštěvníků. Už zde byl před pěti lety a když vstoupil s kamarádem dovnitř, zdálo se, že se tu od jeho poslední návštěvy mnoho nezměnilo. Vila zůstala velmi dobře zachována s veškerým vybavením.

Vidět tak můžeme honosný nábytek, krásné staré obrazy či starožitná křesla. Mnoho věcí zůstalo tak, jak bylo, když majitelé dům opustili. Na stole ležely rozečtené noviny z roku 2006. Zdá se, že to byl rok, kdy byl dům definitivně opuštěn. V některých pokojích byl nepořádek, některé se zdály zcela nedotčené. Na velké starožitné posteli je úhledně ustlaná přikrývka a o polštář se opírá starý plyšový medvídek.

Z domů nikdy nic neodnáší

Fascinující překvapení je čeká, když otevřou starou skříň, která sloužila jako knihovna. Všechny svazky jsou staré a vázané v kůži. Vytáhnou velkou starou Bibli a na kameru ukážou několik nádherně zdobených stran. Je tu i mnoho starých hraček, malá letadýlka, autíčka i panenky. Mnoho z těchto věcí by mělo velkou sběratelskou cenu.

zchátralý dům
Fotografie: Freepik

Narazí však sem tam i na něco, co patří do moderní doby. Televize, která dnes již vypadá trochu zastarale. V tu dobu to však musel být poměrně moderní kousek, předchůdce dnešních plochých televizorů. Podívají se i do sklepa, kde je slušná zásoba lahví s vínem. Většina z nich je však již prázdná. Dům je cítit vlhkostí a hlínou, jemné obláčky prachu se zvedají a tančí v paprscích světla, které sem tam do domu propustí poškozená okenice.

Nic bližšího o majiteli této vily se jim nepodařilo zjistit. Často se však stává, že chátrající sídla bývají opuštěná kvůli neshodám mezi dědici. Bobova zásada je, že se do těchto budov nikdy nevloupává násilím. Pokud nenajde volný vstup, musí pohled do interiéru oželet. Nikdy také z budov nic neodnáší, přestože tu řada věcí má vysokou starožitnou hodnotu. Ve videu níže se podívejte na tuto dobrodružnou prohlídku. Jací lidé zde asi žili?

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*