Účinné hnojivo, které postaví na nohy i ty nejslabší rostliny

Fotografie: Depositphotos

Mnoho z nás miluje rostliny ve svém domově i na zahradě. Často se ovšem stává, že jim něco schází a postupně chřadnou. Nejlepší bude, když se dozvíte zaručený postup, jak jim spolehlivě pomoci.

Oslabené rostliny trápí všechny majitele. A nezáleží přitom na druhu květin, které vlastníte a které neprospívají tak, jak by mohly. Dnes se podíváme na recept na léčbu veškeré zeleně, která posílí jejich zdraví a poskytne vám šanci na nádherně rostliny a úžasné květy.

Následující postup dokáže zázraky i pro květiny, které jsou na pokraji smrti. A přitom je velmi jednoduchý a zvládne ho úplně každý. Navíc je to úžasně levné, takže si to rozhodně můžete dovolit i vy!

Fotografie: Freepik

Banánová slupka je zázrakem pro pokojové rostliny

Banány obsahují mnoho živin, vitamínů a minerálů, které posilují kořeny pokojových i zahradních květin, oživí sazenice a dokáží přispět k aktivnímu růstu a kvetení. Připravit si můžete domácí hnojivo z banánové dřeně.

Rozmačkejte jeden banán vidličkou a smíchejte s půl šálkem vody. Pokud potřebujete okamžitě pomoci umírající zeleni, jedná se velmi rychlý způsob, jak ji oživit. Směs banánové dužiny a vody můžete nalít přímo do půdy a uvidíte úžasný efekt.

Fotografie: Freepik

 

Banánová slupka je snad nejlevnějším hnojivem a ještě lepším než samotný banán. Navíc má stejně účinné vlastnosti. Vložte banánové slupky do sklenice a zalijte vodou. Nechte směs jeden den stát.

Touto vodou zalévejte své rostliny pravidelně a uvidíte jedinečnou změnu. Můžete ji použít i trochu netradičně jako základ pro hnojivo, kdy můžete vodu s banánovou slupkou přidat do směsi klasického hnojiva, které používáte.

Fotografie: Freepik

Přírodní hnojiva jsou nejlepší

Spoléháte se na uměle vyráběná hnojiva, která vás stojí spoustu peněz a přitom nepřinášejí kýžený výsledek? Vůbec se nedivíme, protože domácí a přírodní formy hnojiva jsou mnohem lepší, účinnější a levnější. Banány kupujeme snad všichni a slupky ve většině případů jen vyhodíme.

Tímto způsobem je můžete využít naplno a užít si nejen skvělou chuť banánu, ale také pomoci ke zdraví svým květinám, a to v interiéru i na zahradě.

Zdroj: GardeningKnowHow

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]