Ucpaný odpad vyřešíte bez instalatéra. Správným pomocníkem je ocet se sodou

Ucpaný odpad je velký problém, zejména pak v domech bez nových vodovodních rozvodů. Poradíme, jak ho řešit. Nejen že se jedná o nepříjemnou situaci, ale navíc může dlouhodobé zanesení nadělat mnoho nenávratných škod. Ukážeme vám proto, jak rychle a efektivně vyčistit odpad i bez pomoci instalatéra. Tento trik je velice jednoduchý, nenáročný a levný.

Poradíte si i bez odborníka

Když se vám ucpe odpad, určitě vás jako první napadne volat instalatéra. Ten vám pomůže v případě nouze, ale je třeba čekat na jeho příjezd. Navíc tyto služby něco stojí. Pokud se vám ucpává odpad pravidelně, může se instalatérská pomoc velice prodražit. Mnohem lepším řešením je mít domácí recept, který rychle zabere a zároveň nepoškodí vaše trubky.

Tajemství je v octu a v sodě

Stejně jako zavolání instalatéra, tak i nákup speciální chemie není právě levnou záležitostí. Většina přípravků z drogerie je předražená. Stejnou službu totiž vykoná pár základních surovin, které máte běžně doma. Domácí přípravky jsou pro potrubí zcela bezpečné. Na rozdíl od některých chemikálií, které mohou při dlouhodobém používání zkrátit životnost materiálu, nejsou tolik agresivní, protože se jedná o přírodní látky. K vyčištění budete potřebovat:

  • 250 gramů jedlé sody
  • 100 ml octa
  • 2,5 litru převařené vody
  • velký hadr

Jdeme na čištění

Nelijte ocet do hrnce a ohřejte jej. Sodu dejte do záchodové mísy a hned poté ji zalijte horkým octem. Poté utěsněte odtok hadrem. Soda s octem začne ihned reagovat. Tato reakce je velice účinným čističem. Obě látky nechte působit v toaletní míse zhruba půl hodiny. Doba závisí na tom, jak máte velký problém s odpadem, ale je doporučované jako první vyzkoušet toto časové období. Po půl hodině přiveďte k varu vodu a celých 2,5 litrů nalijte do toalety Po pár minutách spláchněte studenou vodou. Uvidíte, že voda bez problémů klesne a odpad bude opět průchozí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]