Udělejte svým blízkým radost jednoduchými vlastnoručně vyrobenými dárky

Ručně vyráběné dárky mají své kouzlo. Možná se na první pohled nezdají být tak atraktivní, ale opak je pravdou. Každý, kdo dostane home-made dárek bezesporu zaplesá. Vždyť není nic pěknějšího, než dárek vyrobený z lásky. Je v něm kus vaší osobnosti.

Ať je to dekorace nebo něco dobrého k snědku. Takových dárků existuje spousty a skutečně je z čeho vybírat. Najděte inspiraci v dnešním příspěvku a připravte svým blízkým tyto kouzelné dárky.

Bylinky a jiná úroda

Pěstujete na zahrádce či okenním parapetu bylinky a máte jich dostatek? Pak z nich můžete připravit dárky. Ať už bylinkové pesto, sirup nebo likér. Z bylinek lze vyrobit celou škálu krásných dárečků. Mimo jmenovaného také sušenou bylinkovou směs na čaj nebo bylinkové vonné polštářky. Stejně tak můžete vyrobit domácí marmeládu či sirup z vypěstovaného ovoce. 

Domácí sušenky

Upečte domácí sušenky a vložte je do designové dózy. Tak obdarovaný získá hned dva dárečky. Dózu i vynikající sušenky ke kávě či čaji. Přidat můžete i kytičku lučního kvítí nebo svazek bylinek.

Dotvoř si sám

K těmto dárkům patří tzv. polotovary. Do skleničky nasypete suché ingredience, třeba na muffiny či jiný pečený zákusek a přiložíte recept, kde si již obdarovaný sám dodá zbývající ingredience, jako je vejce nebo mléko. Suroviny můžete vrstvit do sklenice tak, že vytvoříte zajímavou barevnou kombinaci. Třeba ovesné vločky, pak kakako, strouhaný kokos, barevný cukr apod. Nezapomeňte přidat recept a hezkou mašli.

Kosmetický balíček

Vezměte zavařovací sklenici či jinou průhlednou dózu a vyskládejte do ní například pomádu na rty, malý kapesní parfém, lak na nehty, cestovní balení šampónu a jiné drobné kosmetické výrobky. Někdo rád sladké, jiný dá zase přednost kosmetice. Takový balíček potěší a neurazí a vy darujete něco, s čím jste si dali tu práci.

Další tipy na dárky

  • Ručně vyrobená záložka do knížky

  • Kytka ze salámu a zeleniny

  • Otisk tlapky domácího mazlíčka

  • Otisk ruky nebo nožičky miminka

  • Doma vyrobená vázička

  • Háčkované nebo vyšívané dečky

  • Ručně vyrobený kobereček

Fotografie: Pixabay