Devítiletý chlapec z Ukrajiny nechal vlastnoručně napsaný dopis v knihkupectví. Jeho slova vhání slzy do očí

Fotografie: Depositphotos

Na Hlavním náměstí v Krakově je knihkupectví. A právě tam byl zaslán velice zvláštní dopis. Napsal ho malý chlapec, který utekl před ruským útokem.

Ruský útok na Ukrajinu trvá už několik dlouhých dní. Nedovedeme si ani představit, co musí cítit lidé, kteří brání svou vlast a utíkají před Rusy do jiných zemí. Všechno se zdá být zlý sen. Devítiletý chlapec se rozhodl, že napíše dopis, který nechal v knihkupectví v Krakově. To, co chlapec napsal v dopise, rozpláče snad každého člověka. Jeho obsah láme srdce na malé kousky.

Chlapec chtěl poděkovat Polákům

„Když začala válka, moje maminka řekla, že musíme jít, abychom vůbec přežili. Teď se nacházíme v Polsku, konkrétně v jeho hlavním městě Krakově.“ Bohdan chtěl především poděkovat Polákům za vše, co pro Ukrajince udělali. „Děkujeme Polsku a Polákům, že nás přijali. Děkujeme za pomoc v této těžké době. Děkuji za vaši podporu. Děkuji za vaši pohostinnost. Děkuji, že ještě pořád existuje lidskost.“

„Opravdu se chci jednoho dne vrátit domů a až vyrostu, zabráním tomu, aby ještě někdy byla válka. Nikdy nezapomeneme na to, jak moc jste nám pomohli. V Polsku jsou velmi dobří lidé. Sláva Ukrajině!“ Toto všechno si můžete přečíst v dopise devítiletého dítěte. Nejhorší je, že tuto válku musí prožívat i takto malé děti, které se svými matkami musí utíkat ze své rodné země.

Chlapce chtějí najít

Když lidé, kteří v knihkupectví pracují, našli tento dopis, byl chlapec už dávno pryč, takže nikdo neví, kdo to vlastně je. Palác Potocki hledá autora dopisu, protože ho chce pozvat k sobě domů. Proto tento dopis sdílel na svém facebookovém účtu a prosí všechny, aby tento příspěvek sdíleli. Opravdu hodně touží po tom, aby chlapce našli.

Fotografie: Pexels

Nejen Polsko se rozhodlo pomáhat ženám a dětem z Ukrajiny. Všichni, kteří mohou, se snaží přispět alespoň nějakým darem nebo například těmto lidem poskytnou ubytování. Jde vidět, že když je nejhůř, dobří lidé pořád stojí při sobě. Nikdo si asi ani nedokáže představit, že by se mu jednoho dne otočil život vzhůru nohama a on by musel buď utéct z rodné země, nebo jít do války. Snad bude všechno brzy znovu dobré.

Zdroj: Eska