Umírající ošetřovatel ze zoo dostává královské sbohem od zvířat, o která se celý život staral

Fotografie: Depositphotos

Muž byl upoután na nemocniční lůžko a už mu nezbývalo moc času. Měl ale jedno přání. Chtěl se znovu podívat za zvířaty do zoo.

Mario Ejis dělal ošetřovatele v ZOO Diergaarde Blijdorp v Rotterdamu v Nizozemsku více než 20 let. Během té doby tam nasbíral nejen spoustu zkušeností, ale především hodně krásných vzpomínek. Také se vytvořil skutečné pouto s většinou zvířat, o které se staral. Také tam sem tam dělal údržbáře. Zkrátka by se bez něj tato zoo neobešla.

Měl poslední přání

O několik let později byla Mariovi bohužel diagnostikována rakovina v terminálním stádiu. Bohužel už nemohl pracovat, ale v roce 2014 řekl, že má jedno jediné poslední přání. Chtěl ještě jednou a naposledy navštívit zoo a všechny zvířata tam. Lékaři prvně přemýšleli, jestli je to dobrý nápad, ale nakonec naštěstí svolili a jeho přání mu splnili.

Fotografie: Depositphotos

Když se dostali k žirafám, stal se opravdový zázrak. Žirafy totiž vycítili, že s jejich kamarádem není něco v pořádku a tak se k Mariovi chovaly velmi opatrně. Jemně se ho dotkly hlavami a byly vidět jejich smutné oči. Jako by přesně věděly, co se s jejich ošetřovatelem děje. Jedna žirafa mu dokonce dala polibek na rozloučenou.

Splnili už velké množství přání

Mario byl velmi šťastný, ale také velmi dojatý. Jeho tvář po celou dobu návštěvy zářila radostí. Konečně měl možnost vidět svá milovaná zvířata a také se mohl rozloučit s kolegy. Od té doby, co se na internet dostalo video z jeho návštěvy, se Ambulance Wish Foundation rozrostla a od svého založení splnila více než 6 000 přání.

V roce 2015 například splnili poslední přání jedné umírající ženě. Ta si přála, aby se mohla ještě jednou podívat do amsterdamského Rijksmusea, kde si chtěla prohlédnout Rembrandtovy obrazy. Ambulance Wish Foundation je charitativní organizace, která plní nevyléčitelně nemocným pacientů m jejich poslední přání. A opravdu se jim daří a to, co dělají, dělají skvěle.

Zdroj: Gesellschaft