Nemocná fena by se bohužel další zimy nedožila a tak se její majitelé rozhodli, že jí splní poslední přání

Fotografie: Pixabay

Když se člověk rozhodne, že si pořídí psa, od prvního okamžiku ho miluje celým svým srdcem. A o to je bohužel bolestivější, když čtyřnohý parťák odejde.

Manželé z Utahu v USA velice rádi cestovali a vždy s sebou brali svoji fenku Maggie. Sjížděli řeky, chodili na túry a dokonce s ní i lezli na horách. Fenka ale ze všeho nejraději měla zasněžené pláně, běhání ve sněhu a skvělou zábavu, kterou si se svými pány užívala. V 11 letech byla bohužel Maggie diagnostikována rakovina v pokročilém stádiu. A tak se manželé rozhodli, že pro svoji fenku vytvoří seznam přání.

Až na jedno přání se vše zdařilo

Manželé dokázali během krátké doby splnit všechna přání a viděli, že Maggie si to opravdu užívá. Věděli, že Maggie nejvíc miluje sníh, a mysleli si, že jakmile nasněží, opět pojedou na hory a ona bude opět vyvádět. Jenže bohužel, její zdravotní stav se natolik zhoršil, že si nebyli jisti, že to Maggie do zimy zvládne. I veterinář jim totiž doporučoval, že by fenku měli nechat utratit, aby se netrápila.

Nevěděli, co mají dělat

Manželé tak začali přemýšlet, jak udělat, aby se Maggie mohla naposledy proběhnout ve sněhu. Muž zveřejnil na Facebooku příspěvek s žádostí o pomoc místních obyvatel. Chtěl si od někoho půjčit drtič ledu, aby si sníh mohl vyrobit, ale nakonec jeden jeho známý přišel s jiným nápadem.

Fotografie: Pixabay

Maggie si mohla užít svého posledního sněhu

Známý jim řekl, ať se zeptají na zimním stadionu, kde by jim mohli pomoci. Žena se obrátila na manažerku zimního stadionu, a ta samozřejmě s pomocí souhlasila. V domluvený den sesbírali pracovníci drcený led a převezli ho k domu manželů. Nemocná Meggie byla opět jako štěňátko, hrála si s míčkem ve sněhu a bylo vidět, že je opravdu šťastná.

Fotografie: Pixabay

O několik hodin později byla převezena na kliniku, kde ji uspali. Majitelka Maggie ještě napsala na Facebook děkovný příspěvek: Spousta lidí se sešla, aby pomohla našemu pejskovi. Je to naprosto úžasné. Ona nám změnila život a byla tím nejlepším mazlíčkem. Zanechala nám krásnou vzpomínku.“

Zdroj: Uberalles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]