Orangutaní mládě bylo uneseno. Záchranářům se ho povedlo dostat zpět k matce a natočit jejich setkání

Fotografie: VillageHero / Creative Commons / Attribution 2.0

Na největší záchranné stanici pro orangutany se nedávno odehrál nesmírně dojemný příběh. Unesené mládě lidoopa bylo nakonec vráceno zpět matce.

Zaměstnanci této záchranné stanice se s veškerým nasazením starají o ohrožené orangutany. To sebou přináší řadu úsměvných, dojemných, ale i dramatických situací. Případ tohoto mláděte a jeho matky v sobě nesl všechny tři. Záchranáři totiž museli být velmi opatrní, když vraceli mládě k matce. Nemusela by ho totiž přijmout.

Dominantní samec narozené mládě unesl

Samice orangutana Clara nedávno porodila krásnou samičku, která dostala jméno po ní – Clarita. Bohužel, novorozené mláďátko se u maminky neohřálo moc dlouho. Jeden z dominantních samců totiž mládě matce vzal a unesl ho pryč. To byla pro záchranáře dramatická situace. Museli ho totiž co nejrychleji najít, protože věděli, že bez matky dlouho nepřežije.

To se jim nakonec podařilo, ale matka své mládě neviděla celý týden. Existovalo zde vysoké riziko, že mládě nepřijme a zaútočí na něj. Ve videu tak můžete sledovat mladou ošetřovatelku, jak jde s mládětem ke kleci, ve které sedí zvědavá Clara. Nejprve je třeba velmi opatrně obě seznámit. Ošetřovatelka zpočátku nenechá Claru na mládě ani sáhnout.

Matky mládě nemusí přijmout

Bojí se, že by mohla i přes klec malé Claritě ublížit. Matka mláďátko nejprve očichává a nejspíš přemýšlí, jestli je to skutečně její mládě. Všichni zaměstnanci stojí opodál a s napětím pozorují, jak se bude celá situace vyvíjet. Po delší chvíli ošetřovatelka Claře dovolí, aby se mláděte dotkla, a nakonec nastává nejnapínavější okamžik, kdy otevřou její klec. Všichni doufají, že to dobře dopadne.

Fotografie: Piqsels

Některé samice orangutana totiž své mládě odmítnou ihned po porodu, a mohou je dokonce i zabít. V případě tak dlouhého odloučení je riziko nepřijetí mláděte ještě mnohem vyšší. Clara však vypadá, že je ze své dcerky naprosto dojatá. Ihned, jak se otevře klec, natáhne se po ní a něžně si ji přitiskne na hruď. Mazlí se s ní a dává jí něžné polibky.

Všem sledujícím se pak nahrnou slzy do očí, když vidí, že po nějaké době se malá Clarita přisála k prsu své matky. Bylo vyhráno. Clara své mládě přijala se vší láskou a péčí a nyní si budou vynahrazovat chvíle, kdy musely být dlouho odloučené. Zaměstnankyně záchranné stanice řekla, že toto byl ten nejkrásnější moment, který za celou dobu práce zde zažila.

Zdroj: Livebiz

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*