Unikátní metoda barvení sklenic. Stačí je vložit do obarvené vody a vytvoříte krásnou dekoraci

Chcete si vytvořit unikátní bytovou dekoraci? Metoda barvení sklenic ve vodní lázni je tou, která by vás rozhodně měla zajímat. A to primárně ze dvou důvodů. Tím prvním je, že výsledek vypadá naprosto dokonale. Tím druhým důvodem je to, že tento postup je extrémně jednoduchý a zvládne ho každý.

A abychom nezapomněli, nepotřebujete na to nic, co byste neměli, nebo nekoupili v nejbližším obchodě.

Co budete potřebovat?

Tato metoda barvení sklenic si zakládá na maximální jednoduchosti. Dokládá to i fakt, že budete potřeba jenom pár věcí. A to lavor s vodou, dále to budou také spreje s různými barvami a na závěr už to musí být jenom ony sklenice, kterým budete chtít dát netradiční vzhled. Aby se vše povedlo, jak má, měly by být důkladně umyté a pokud možno také odmaštěné. Jedině tak zaručíte, že na nich barva bude držet přesně podle představ.

Pojďme na to. Vytvořte vodní lázeň

Nejprve je třeba vytvořit vodní lázeň. Vezměte plastový lavor nebo jinou nádobu a naplňte ji za ¾ vodou. Následně už stačí vzít jenom barevné spreje. Kombinace je jenom na vás. Jednotlivé odstíny samozřejmě ovlivní to, jak budou vaše sklenice vypadat. A jak sprej použít? Vezměte první a barvu z něho nastříkejte na vodní hladinu. Na té by měla držet. Potom vezměte i druhý a třetí a udělejte to stejné. Už na vodní hladině uvidíte skvělou kombinaci. A přesně takovou následně přenesete na sklenici.

Začněte namáčet sklenice

Tato metoda barvení sklenic je unikátní hlavně tím, že je velmi jednoduchá. Stačí vzít první sklenici a opatrně ji namáčet do vody. Už při prvním kontaktu uvidíte, jak se na ní barva chytá. Postupně se sklenicí hýbejte a točte s ní, aby se barva chytala co možná nejlépe. Když jste spokojeni s výsledkem, dejte sklenici uschnout. Když k tomu dojde, máte hotovo a můžete se pokochat dokonalým výsledkem, který stoprocentně stojí za to. Souhlasíte?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]