V 75 letech zemřela zpěvačka, která navždy zůstane v srdcích fanoušků všech věkových kategorií

Fotografie: Guillaume Speurt / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Marry Weissová patřila k největším zpěvačkám své generace. Kapela Shangri-Las ovládla v 60. letech americkou scénu. Hrála s Beatles i Rolling Stones.

Starší generace si ještě vzpomene na písničky této populární dívčí kapely. Některé jejich hity se však neztratily ani v moderní době. Marry Weissová, jedna ze čtyř členek kapely The Shangri-Las a ikona své generace, zemřela ve věku 75 let. Zprávu o úmrtí přinesla podle CNNPrimaNews její nahrávací společnost Northon Records. Příčina úmrtí však zatím nebyla zveřejněna.

Marry Weissová byla hlavní zpěvačkou kapely

Populární dívčí kapelu The Shangri-Las tvořila dua dvou sester. Jednovaječná dvojčata Marguerite a Mary Ann Ganser a sestry Weissovy, Betty a Marry. Zpočátku účinkovaly jen ve školních a talentových show. V roce 1964 za náctileté dívky podepsali s nahrávací společností Red Bird Records smlouvu jejich rodiče. Kapelu pojmenovali Shangri-Las po jedné restauraci v americkém Queensu.

Hlavní zpěvačkou byla právě Marry Weissová. Hvězda dívčí kapely začala raketově stoupat. Wikipedie uvedla, že v roce 1964 vystupovaly s Beatles i na turné s Rolling Stones. Spolupracovaly s umělci jako The Drifters nebo James Brown. Kapela byla aktivní v letech 1963–1968. Pokusy o její pozdější obnovení se však už příliš nezdařily. Mary Ann Ganser navíc zemřela již v roce 1970 na předávkování drogami.

Oblíbenec televizních fanoušků náhle zemřel v mladém věku

Na jejich odkaz navázalo mnoho dalších kapel

K nejznámějším hitům kapely patří písně: Leader of the Pack, Remember, I Can Never Go Home Anymore či Long Live Our Love. Kapela se od ostatních odlišovala svojí neotřelostí. Shangri-Las platily za tvrdé holky, které ví, jak to ve světě chodí. Mnoho budoucích kapel také na jejich odkaz navazovalo. Marry Weissová se později hudbě nevěnovala.

V roce 2007 však vydala ještě jedno album s názvem Dangerous Game, se kterým vystupovala ve Spojených státech, Španělsku a Francii. „Mary byla ikonou, hrdinkou, hrdinkou pro mladé muže i ženy mé generace a všech generací,“ uvedla ve smutečním oznámení Miriam Linna z Northon Records. Ze slavné kapely tak již žije jen jediná členka, sestra Marry, Betty Weissová. Na SvětěKreativity jsme informovali také o nedávném úmrtí zpěvačky Barbary Haščákové ze známého dua MC Eric a Barbara.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]