Vánoční hvězdy z alobalu. Tato originální dekorace u vás nesmí chybět

Už začínáte přemýšlet nad tím, jak a čím vyzdobíte svůj interiér? Zkuste tyto vánoční hvězdy z alobalu, které si vyrobíte sami. A rozhodně se nejedná o nic složitého. Můžete se do nich pustit sami, ale pokud máte také děti, rozhodně je na místě zapojit i je. Můžete si být jisti, že je to bude bavit a že si při výrobě užijí mnoho legrace.

Začněte papírovou hvězdou

Základem bude papírová šablona. Můžete použít klasickou čtvrtku, ale pokud chcete recyklovat věci ve vaší domácnosti, může to být klidně i kartonový obal od různých výrobků. Díky alobalu nebude absolutně vidět, co jste použili. Základem bude obkreslit a potom také vystřihnout jednotlivé hvězdičky.

Když je máte připraveny, pusťte se do jejich postupného ohýbání napříč jednotlivými cípy. To děláte proto, že chcete docílit toho, že střed hvězdy bude vypoulený. Že bude směřovat do prostoru. Vlastně můžeme říci to, že se jedná o 3D vánoční hvězdy z alobalu. Ne o žádnou placatou klasickou dekoraci.

Zabalte do alobalu

Nyní vezměte kousek alobalu, který bude velikostně odpovídat rozměrům vašich hvězdiček. Nejprve ho zmuchlejte do koule a potom ho opatrně rozbalte. Díky tomu získáte vrásčitou strukturu, která bude na vašich hvězdách vypadat podstatně lépe než klasický hladký alobal.

Nyní už děláte to, co jistě tušíte. Vezmete hvězdu a začnete ji balit do alobalu. Ten je třeba podle jejího tvaru lehce nastřihnout, abyste zvládli všechny ohyby. Nyní už pouze opatrně balte jednu hvězdičku po druhé do alobalu.

Máte hotovo. Pochlubte se výsledkem

Vánoční hvězdy z alobalu máte hotové, a tak se můžete začít chlubit svým výsledkem. A už můžete začít přemýšlet také nad tím, kam všude je umístíte a kde budou zdobit vaši domácnost laděnou do vánoční atmosféry. Nezapomínejte také na to, že kreativitě se meze nekladou a podle stejného návodu je možné vyronit hvězdy různorodých velikostí. A je na vás, zda je někam pověsíte, nebo jenom tak položíte. Všude budou vypadat skvěle, tím si buďte jisti.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]