Vánoční ozdoby z barevného papíru: Zapojte děti a vyrobte si krásné dekorace

Svátky klidu a míru se blíží. Pokud si letos budete chtít vánoční ozdoby vyrobit, třeba se svými dětmi, podívejte se na návod. Zjistíte, že celý postup je velmi jednoduchý a že výsledek bude vypadat naprosto dokonale. Pokud letošní Vánoce už nechcete utrácet za kýčovité a mnohdy i drahé ozdoby z obchodů, jděte na to jinak. Kdo má alespoň trochu zručnosti, ten si může být jistý, že se mu dílo stoprocentně podaří.

Stačí jenom nůžky a barevný papír

Nebudete potřebovat nic, co byste doma neměli. I tím je tento postup unikátní. Hlavní dvě věci jsou jasné. Jedná se o nůžky a dále je to barevný papír. Pokud budete chtít postupovat striktně podle daného návodu, je třeba si koupit zelený a červený.

Dále už postačí pár běžných věcí, jako je sešívačka a pár sponek do ní, dále také izolepa a také stahovací elektrikářské pásky. Jestliže k nim nemáte přístup, nic se neděje. Můžete je nahradit kouskem drátu, nebo také obyčejným provázkem. Je to jenom na vás. Nebojte se improvizovat, protože na výsledku se to nijak negativně nepodepíše. V tom je kouzlo domácích výrobků.

Stříhejte a tvořte

Jdeme na to. Postup není nijak složitý a díky videu můžete pokračovat vždy krok za krokem. Základem je správné stříhání jednotlivých tvarů a poté jejich kompletace. Nejprve ze zelného a potom z červeného papíru. I když jednotlivé přípravné fáze nenasvědčují tomu, že by měly vzniknout krásné vánoční ozdoby, tak až bude vše u konce, můžete si být jisti tím, že výsledek bude dokonalý.

Kam s nimi? Možností je mnoho

Kam tyto vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby umístit? Je to na vás. Ty velké mohou velmi zajímavě vyzdobit celý váš byt nebo dům. Stejně tak máte možnost vyrobit si i menší, které se budou dokonale hodit třeba na váš vánoční stromeček. Udělejte si letos Vánoce jinak a využijte k tomu svou zručnost. Budete z nich mít o poznání větší radost.