Vánoční věnec z novin stojí pár korun a vyrobit ho dokáže každý

Vánoce se nezadržitelně blíží, a tak je na místě myslet na výzdobu. Co takhle začít s vánočním věncem? Tento věnec zvládnete vyrobit z pohodlí domova a jeho výroba není vůbec složitá! Aby vám to šlo snadněji, poradíme vám jak na to.

Základem jsou staré noviny

To hlavní, co budete potřebovat, jsou jenom staré noviny. Ideální je, aby byly většího rozměru. Následně vezměte hned několik velkých stránek a jednoduše je zmačkejte. Podobně, jako byste z nich chtěli vytvořit ruličku. Když mají takto požadovaný vzhled, tak jim můžete dát také požadovaný tvar. Myslete na to, že tvoříte vánoční věnec a tohoto tvaru potřebujete dosáhnout. Zajistěte tedy, aby vznikl kulatý tvar.

Dále je třeba dát novinám nějaký vzhled, aby nebyly vidět. K tomu použijete klasické dekorační tkaniny. Plně postačí, pokud jimi noviny jednoduše obmotáte, aby nebyly vidět. Když máte toto hotové, tak můžeme říci, že máte to nejtěžší za sebou.

Pusťte se do zdobení

Základ svého věnce již máte, a tak se můžete pustit do zdobení. Je na vás, jaké konkrétní dekorace budete využívat. Určitě však mějte po ruce tavnou silikonovou pistoli, kterou vše snadno přilepíte. Podobně jako na fotografiích se můžete vydat cestou umělých dekorací, v podobě kombinace jehličí a ovoce. Takový vánoční věnec vám může hravě vydržet i několik let.

Jít však můžete také cestou přírodní. V lese natrhejte pár větviček, dále použijte šišky, ale nemusíte se bát použít třeba také sušené plátky pomerančů, nebo kousky skořice. I toto může na vánoční věnec patřit. Zde už necháme volnost vaší kreativitě a věříme, že díky tomuto návodu bude letošní výzdoba dokonalá. A co více, zhotovili jste ji sami a nestála vás ani korunu. Velký rozdíl oproti prodávaným věncům doslova za stokoruny.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]