Vaření těstovin snadno a rychle. Hlavním pomocníkem je tlakový hrnec

Rádi vaříte těstoviny? Vyzkoušeli jste už hromadu receptů a rádi byste přišli s něčím novým? Použijte tlakový hrnec. Ideální pomocník, pokud vás nebaví složité a pracné vaření. Možná tomu neuvěříte, ale máme pro vás úžasný recept na báječné krémové těstoviny. Zajímavostí na tom je, že pro jejich přípravu budete potřebovat tlakový hrnec, který na těstoviny není zrovna obvyklý. Pokud vás recept zajímá více, čtěte dále.

Těstoviny miluje celý svět

Těstoviny můžeme uvařit na tisíce způsobů. Tato legendární italská pochoutka má hromadu podob a je rozšířená po celém světě. Zejména vyznavači zdravého životního stylu mají těstoviny rádi, ale nejen ti. Těstoviny jsou oblíbené všude, nicméně s jejich přípravou už to tak jednoduché není. Ne totiž všichni je dovedou připravit přesně tak, jak by se připravovat měly. O tom se nicméně dnes bavit nebudeme.

Hlavní je pochutnat si

Nabízíme vám totiž recept, který není zrovna ideální na přípravu těstovin, ale na druhou stranu si díky němu báječně pochutnáte. A o to přece u dobrého jídla jde. Proč se držet tradičních postupů, když nám pak jídlo nechutná. Mnohem lepší je uvařit si ho tak, abychom si na něm pochutnali. A právě na těstovinách podle tohoto receptu si zaručeně pochutnáte.

Potřebné ingredience a postup

Jste-li připraveni to vyzkoušet, a máte-li i k dispozici tlakový hrnec, stačí si jen připravit ingredience, bez kterých se recept neobejde. Budete tedy potřebovat: 500 g penne těstovin, 1 plechovku hotové rajčatové omáčky, 2 sklenice vody, 200 g nakrájené šunky, 200 g nakrájeného sýru mozzarella, 250 g smetanového sýra a 2 kostky zeleninového bujónu. Nic náročného tu není.

Do tlakové hrnce nalijte vodu, rajčatovou omáčku, zeleninový bujón a šunku. Přiveďte to k varu a poté přidejte těstoviny. Tlakový hrnec zakryjte. Jakmile získáte potřebný tlak, hrnec vypněte a počkejte až tlak úplně odejde. Otevřete hrnec a do těstovin vložte mozzarellu, sýr a vše dobře promíchejte. Máte hotovo. Výsledkem jsou báječné smetanové těstoviny, které si zamilujete.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]