Středoškolák dělal řidičce autobusu z jízdy peklo na zemi. Její reakce rozdělila zbytek vozu na 2 tábory

Fotografie: Aktron / Creative Commons / Attribution 3.0

Jezdit autobusem se středoškoláky jako řidič může být často náročné, neboť mají ve zvyku dělat bordel. V tomto případě to však již bylo hodně přes čáru.  

Řídit autobusem od rána do večere je samo o sobě velmi nepříjemné, a to obzvláště pokud musíte vozit středoškoláky. Ti totiž většinou dělají velký bordel, hluk a celkově se nechovají slušně. To věděla i Lena Furuskog, která se však jednoho dne rozhodla zakročit poté, co jí jeden z nich extrémně naštval – jednoduše mu řekla, ať si vystoupí, protože to bylo už přes čáru. To se však nelíbilo jeho mamince, která řidičce napsala zprávu.

Už to bylo přes čáru

Lena Furuskog pracuje jako řidička autobusu ve Švédsku a každé ráno jezdí se studenty střední školy. Často si však stěžuje na to, že se mladíci nechovají slušně, dělají hluk, jezdí se špinavými botami a celkově se nikdy nechovají slušně. Jednoho dne však došlo k tomu, že vyhodila jednoho z nich ven, neboť to, co dělal, už bylo silně přes čáru. „Celé měsíce si už nevím rady a říkám, že musí přitvrdit. Řekl jsem, že pokud nedojde ke zlepšení, budou vyhozeni. A tak to dospělo až do této doby, jednoduše je vyhazuji,“ vysvětlila Lena Furuskog.

Poté, co mladého studenta vyhodila z autobusu, se Lena rozhodla sdílet svůj příběh na sociálních sítích – a reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „Odezva byla naprosto neuvěřitelná. Bylo mnoho lidí, kteří semnou souzněli a psali mi, jak dělám dobrou věc. To však nebyl případ matky studenta, kterého jsem vyhodila. Kontaktovala jsem ji sama a sdělila jí, že není má povinnost učit mladé lidi chovat se slušně, to by měli dělat rodiče,“ dodala Lena.

Invalida čekal na poslední autobus. Řidič však předvedl neomluvitelné chování, které pobouřilo cestující

Nakonec přišel s omluvou

Matka vyhozeného studenta byla nejprve naštvaná, protože si myslela, že to řidička udělala naschvál. Ta jí však celou situaci vysvětlila s tím, že se musí naučit převzít zodpovědnost a chovat se slušně. „Rodiče by měli mluvit se svými dětmi a klást na ně požadavky, protože mnozí z nich neví, jak se chovat. Naštěstí však dopadlo vše dobře a chlapec se mi rozhodl druhý den omluvit za své chování. Byla jsem moc ráda, protože to byl úžasný krok dopředu,“ dodala Lenka. Nyní žena doufá, že se podobná situace již nebude opakovat.

Zdroj: Delbart

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]