Vdova prodávala kolo po svém zesnulém muži. U dveří zanedlouho našla nečekaný vzkaz

Fotografie: JugendstilBikes / Creative Commons / Attribution 2.0

Další důkaz, že dobří lidé ještě nevymřeli. Mnozí mají srdce otevřené i úplně cizím lidem a dokážou je podpořit a potěšit v těžkých životních chvílích, přestože by vůbec nemuseli.

Úmrtí milovaného partnera je natolik bolestné, obzvlášť pokud odejde v mladém věku a vy zůstanete sami i na výchovu malých dětí. Všechno na vás padá a vzpomínky na milovaného člověka jsou tak silné, že se někteří lidé po takové události musí odstěhovat, aby vůbec mohli začít žít nový život. Žena z tohoto příběhu se rozhodla společný dům opustit a mimo jiné prodávala i manželovo kolo.

Kupující zaplatil mnohem více, než požadovala

Její blízká přítelkyně popsala, co se stalo, a umístila nevšední příběh na Facebook. Její kamarádce Evě zemřel před rokem manžel a ona zůstala se dvěma malými chlapci sama. Dlouho truchlila a po roce od jeho smrti se rozhodla pro radikální krok. Chtěla se z domu odstěhovat a začít znovu na jiném místě.

Musela tak projít všechny věci, které si nechtěla brát s sebou. Některé darovala, některé prodala. A bylo tu i manželovo kolo, pro něž neměla žádné využití. Nabídla ho tedy k prodeji na Facebooku v přepočtu za 500 Kč. Brzy se jí ozval muž, kterému se kolo líbilo. Napsal jí však, že ho prodává příliš levně a že jí za něj dá 1 200 Kč.

Vzkaz za dveřmi ji dojal

Vdova souhlasila a muž si přijel kolo vyzvednout. Dozvěděl se tak i podrobnosti, proč vlastně žena kolo prodává. Řekl jí, že to tedy bude brát jako poctu jejímu mrtvému muži pokaždé, když na kole někam vyrazí. Muž si kolo vzal, předal jí peníze v hotovosti a rozloučili se. Nic nenasvědčovalo tomu, že se cesty těchto dvou ještě jednou zkříží.

Fotografie: Freepik

Už za pár dní však Eva našla za dveřmi ručně psaný vzkaz: „Milá Evo. Prodala jste mi kolo svého manžela. Bohužel to však nebyla moje velikost. Slíbil jsem Vám, že poctím Vašeho manžela jeho kolem. Prodal jsem ho za 3 000 Kč. Přijměte prosím zisk 1 800 Kč a utraťte ho za něco dobrého pro své děti. S přáním všeho dobrého, Viktor.“

Tento nečekaný čin od úplně cizího člověka Evu velmi dojal. Nejednalo se sice o statisíce, přesto tohoto muže Eva s jejími dětmi nemusela vůbec zajímat. Peníze, jež získal výhodným prodejem, mohl použít pro sebe. Neudělal to a ukázal tak, že jsou mezi námi ti, kterým není lhostejný osud ani úplně cizích lidí. A když mohou, tak pomohou alespoň malým gestem.

Zdroj: Dagens

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*