Cyklovýlety s nápadem, aneb kam vyrazit na kole?

Oprášili jste po zimě kolo ve sklepě, nedočkavě vyhlížíte den, kdy konečně budete moci šlápnout do pedálů, ale chybí vám cíl vaší cesty? Pak právě pro vás – a další nadšené výletníky na kole – vznikl tento článek, jehož řádky vám prozradí hned 4 zajímavá místa v České republice, kam se stojí za to podívat!

Výlety na kole zkrátka mají něco do sebe a vůbec se není čemu divit, že s přicházejícím teploučkým počasím začínáte na silnicích vídat nejen motorkáře, ale i cyklisty, kteří s vervou stoupají do kopců, klesají z vrchů a kochají se na rovinkách. Pojďme se společně podívat na čtveřici cyklovýletů s nápadem!

1) Milovníci památek, pozor!

Milujete památky a rádi poznáváte krásy rodné země? Proč tedy nevyrazíte na cyklistický výlet do krásné oblasti nacházející se mezi Lednicí a Valticemi? Přírodní park zapsaný do seznamu kulturního dědictví UNESCO, je jistě obrovským lákadlem a byla by škoda nezavítat právě na Břeclavsko. Šlápněte do pedálů a pokochejte se lužními lesy, rybníky, zahradami i parky přilehlého zámku. Zajímavým tipem je i návštěva zámků ve Valticích i Lednici.

2) Historie každým coulem

Patříte-li mezi objevitele historie, po které se rádi pídíte, i pro vás máme lákavý nápad. Navštivte první české muzeum cyklistiky, které se nachází na zámku Nové Hrady ve východních Čechách. Naleznete zde sbírku starých velocipedů, které sem dodal jeden cyklistický nadšenec. Nejenže se pokocháte starými koly, ale dozvíte se i něco i cyklistických závodech.

3) Výlet pro labužníky lahodného moku

Pokud jste nadšený cyklista či cyklistka a rádi si pochutnáte na sklence vína, vyrazte do Národního parku Podyjí. Nejenže si v cíli vaší cesty můžete zvlažit jazyk tímto lahodným mokem, ale i cestou narazíte na dech beroucí scenérie – kupříkladu meandry řeky Dyje, vinice, vinné sklípky. Na závěr cesty se stavte do historického města Znojma a vykoupejte se na Vranovské přehradě.

4) Pro ty, kteří se rádi koupají

Rádi se koupete a nevynecháte jedinou příležitost pro zchlazení těla? Pak je náš čtvrtý – tedy závěrečný tip – určený právě vám a my věříme, že vás jistě potěší! Sedněte na kolo a vydejte se podél Opatovického kanálu, kde na vás čeká asi 8 cyklostezek a cyklotras o úctyhodné délce 120 km! Jako středobod oblasti jsou považovány Lázně Bohdaneč nacházející se nedaleko Pardubic. Krajina skrývá lužní lesy a rybníky, kde se cestou můžete vykoupat.

Fotografie publikována se svolením Stockimages FreeDigitalPhotos.net

Veškerý volný čas jsem trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo mým největším koníčkem, který ... [Více o autorovi]