Ve 49 letech zemřel milovaný herec, jehož legendární role sledují Češi několikrát ročně

Fotografie: Sevela.p / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Oblíbený herec zemřel po několikaletém boji s ALS. Diváci jej znají ze Star Treku nebo filmů Captain Marvel či Hokejový zázrak. Bylo mu 49 let.

Herci byla již před lety diagnostikována zákeřná ALS. Poslední roky tak trávil na elektrickém vozíku. Podle iDnes Kenneth Mitchell zemřel 24. února ve věku 49 let. O jeho úmrtí informovala rodina na sociálních sítích. Kromě klingonských postav, které ztvárnil ve Star Treku, si také zahrál po boku Kurta Russela ve filmu Hokejový zázrak nebo v dobrodružném filmu Captain Marvel.

S diagnózou ALS žil pět let

„S těžkým srdcem oznamujeme, že zemřel Kenneth Alexander Mitchell, milovaný otec, manžel, bratr, strýc, syn a drahý přítel,“ napsala rodina ve smutečním oznámení na hercově instagramovém účtu. Kennethu Mitchellovi byla amyotrofická laterální skleróza diagnostikována v roce 2018. Nemoc postihuje nervové buňky a vede k postupnému ochrnutí. Bohužel se na tuto zákeřnou nemoc stále nenašel lék.

„V okamžiku, kdy nám řekli, že je to ALS, bylo to, jako bych byl ve svém vlastním filmu, jako bych se díval na scénu, kde se někomu říká, že má smrtelnou nemoc. Byla to jen naprostá nedůvěra, šok,“ vzpomínal na okamžiky, které jemu i jeho rodině navždy změnily život. Krátce na to začal používat elektrický vozík. I přesto si v následujících letech zahrál ve Star Treku, kde se s jeho omezením počítalo ve scénáři a i jeho postava používala vozík.

svíčky a květiny

V 87 letech zemřel legendární český herec, který ztvárnil přes 300 rolí. Celá země truchlí

Zahrál si v desítkách seriálů

Kenneth Mitchell se narodil v kanadském Torontu. Vystudoval krajinářskou architekturu a v roce 2006 se oženil s herečkou Susan May Pratt. Společně vychovávali dceru a syna. V roce 2004 si zahrál po boku Kurta Russella ve filmu Hokejový zázrak, natočeného podle skutečné události. Objevoval se v menších rolích v celé řadě známých seriálů, např. Anatomie lži, Kriminálka Las Vegas, Castle na zabití nebo Sběratelé kostí.

Poslední film, který natočil, byl Captain Marvel, kde hrál otce hlavní hrdinky. Poslední seriálovou rolí pak byla ta v akční dramatické sérii Starej chlap, s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. Kenneth Mitchell zemřel 24. února v Los Angeles. Bylo mu 49 let. Na SvětěKreativity jsme také informovali o tom, že na zástavu srdce zemřel milovaný herec David Gail.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]